Majówka w Polsce. 12 pomysłów na szybką majówkę

ak
24.04.2012 10:53
A A A
Ten wyjątkowo długi w tym roku weekend warto chociaż w części spędzić poza domem. Polska na wiosnę jest wyjątkowo piękna, a więc propozycji na majówkę nam nie brakuje. Oto 12 pomysłów na majówkę w Polsce, które można zrealizować nawet z dnia na dzień. Wystarczy wsiąść w samochód lub pociąg i jechać!

Spływ Krutynią/Fot. Shutterstock

Spływ Krutynią

Krutynia to jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Europie Środkowej. Liczy przeszło 100 km. Przebiega przez malownicze tereny Puszczy Piskiej i Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Urodę Krutyni wysławiali pisarze. Nosi miano Perły Mazur, Królowej Nizinnych Rzek, Magicznej Wstęgi. Mazurski poeta Karol Małłek pisał "kto nie widział Krutyni, ten nie widział Mazur". Coś w tym jest, bo każdy, kto choć raz popłynie nurtem rzeki, pragnie wrócić tu znowu. Spływ wiedzie wśród mokradeł, przepastnych mazurskich lasów i stromych wzgórz morenowych. Brzegi Krutyni porośnięte są wspaniałymi dębami i wysokimi sosnami. Często na trasie spływu spotkać można orła bielika lub orła przedniego. Spływ Krutynią to pomysł na aktywny weekend majowy. Spływ rozpoczyna się najczęściej  w Sorkwitach, a kończy w Rucianem-Nidzie. Rzeka jest łatwa i polecana dla rodzin z dziećmi. Osoby płynące z małymi dziećmi zamiast kajaka mogą wziąć 4-osobowe kanoe.

Majówka w Polsce. Gdzie na spontaniczny wypad?

Komentarze (47)
Zaloguj się
 • tajlerdarden

  Oceniono 47 razy 29

  Nie jadę na Majówkę, bo drogie paliwo.
  W domu będę siedział i jadł sól drogową.

 • nylon1

  Oceniono 16 razy 14

  13. Ćwiartka "Luksusowej" i ławka w parku.

 • Gość: Gosc

  Oceniono 14 razy 10

  1. Wspominając o drzewach nie posadzonych przez człowieka nie mówimy o całej puszczy ale o Rezerwacie Ścisłym!
  2. Informację o aktualnej liczbie żubrów można znaleźć na stronie bpn.com.pl w aktualnościach i nie jest to 300 ale ok 480!
  3. Ścieżka "Żebra Żubra" od roku 2011 jest zamknięta i nie jest i nigdy nie była położona w Białowieskim Parku Narodowym.
  4. Tarpany dawno temu wyginęły i teraz mamy tylko ich krewnych - koniki polskie, które nie mieszkają w lesie ale można je zobaczyć w Rezerwacie Pokazowym Żubrów.
  Zdaję sobie sprawę, że autora artykułu może czas gonić ale wprowadzanie czytelnika w błąd (a jest tu kilka podstawowych błędów) jest okropne!

 • andrzej_informatyk

  Oceniono 15 razy 9

  BEDE GRAU... W GRE

 • aardvaark

  Oceniono 6 razy 6

  Pojezierze Krajeńskie!

  --
  mlyn.trudna.pl

 • jazata

  Oceniono 7 razy 5

  Kiedy wreszcie autorzy takich rankingów pojmą, że Karkonosze to też są polskie góry??? Heloł... Polska w tych granicach jest od 67 lat!!! :/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX