Top 12. Najpiękniejsze miasteczka nad Morzem Śródziemnym

ak
08.07.2013 11:29
A A A
Nad Morzem Śródziemnym można znaleźć wiele uroczych, wyjątkowo malowniczych miasteczek. Włochy, Francja, Hiszpania, Grecja - w każdym z tych państw są dziesiątki miasteczek, które zasługują na miano pięknych i wyjątkowych. Wybraliśmy 12 takich, które szczególnie warto odwiedzić. Oto najpiękniejsze miasteczka nad Morzem Śródziemnym

Cassis, Francja/Fot. Shutterstock

Cassis to mały raj nad Morzem Śródziemnym, urocze portowe miasteczko, które przyciąga spokojem oraz piękną architekturą. Cassis zachowało urok południowej Francji, mimo że leży niedaleko takich popularnych kurortów, jak Marsylia, Saint Tropez, Cannes i Nicea. Port otaczają kolorowe kamienice, w plątaninie wąskich uliczek ukrywają się dziesiątki klimatycznych knajpek. Cassis wciąż jeszcze nie jest oblegane przez turystów, urlop spędzają tu zamożni turyści znudzeni głośnym, zatłoczonym Saint Tropez. Miasto urzekło Winstona Churchilla, który zaczął tu malować. W Cassis i pobliżu znajdują się wspaniałe zatoczki z piaszczystymi plażami. Dewiza miasta brzmi: "Kto widział Paryż, a nie widział Cassis, ten nic nie widział".

Zobacz także
Komentarze (9)
Zaloguj się
 • bellerophont

  Oceniono 3 razy 1

  Miało być o miasteczkach, tymczasem w opisie Naxos mowa jest tylko o urokach całej wyspy... Skądinąd La Valetta to nie miasteczko, tylko stolica Malty.

 • byq_pozytywny

  Oceniono 2 razy 0

  Byłem pewny, że nie zabraknie miasteczek z Chorwacji a tu niespodzianka i zdziwienie...

 • Gość: zed

  Oceniono 10 razy 0

  Chorwackie miasteczka i wyspy są równie urokliwe i bardziej przyjazne jak te na zdjęciach a przy tym mniej komercyjne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX