Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

Wycieczka do Afryki - 5 pomysłów na pierwsze wakacje w Afryce

Aleksandra Jerzmanowska
23.11.2012 15:03
A A A Drukuj
Pierwsze wakacje w Afryce na pewno będą niezapomniane. Sprawdźcie pięć naszych propozycji wycieczek do Afryki. Dwie tanie i trzy, na które trzeba będzie zaoszczędzić. Piszemy, czemu warto.

Mieszkaniec Afryki z twarzą pomalowaną w plemienne wzory / fot. Shutterstock

Wycieczka do Afryki - dzikie piękno, różnorodność i... wysokie ceny

Podobno Afryka zmienia człowieka. Żaden inny kontynent nie może się równać z jej dzikim pięknem i różnorodnością. Bo gdzie indziej na świecie można zasypiać, słuchając ryku lwów na sawannie albo obserwować spektakl tysięcy flamingów wzbijających się do lotu ponad wodami słonego jeziora? Równocześnie, chyba nigdzie indziej na świecie nie ma takiej biedy i ogromu ludzkiego cierpienia, co właśnie w Afryce.

Afryka. Tanzania - różowe flamingi w Ngorongoro / fot. Shutterstock

Afryka. Tanzania - różowe flamingi w Ngorongoro / fot. Shutterstock

Afryka. Tanzania - różowe flamingi w Ngorongoro / fot. Shutterstock

Afryka. Tanzania - różowe flamingi w Ngorongoro / fot. Shutterstock

Afryka, drugi co do wielkości kontynent na świecie, podzielona na 46 krajów jedna piąta lądowej powierzchni Ziemi, to kraina pełna kontrastów i podróżnicze marzenie wielu ludzi. Ale także dla wielu pozostaje nieosiągalna. Barierą są ceny. Po Afryce nie da się podróżować tak, jak chociażby po Azji - z plecakiem i na backpackerskim budżecie. Turystyka w Afryce jest droga - ceny noclegów zaczynają się od 120-150 USD w górę. Hotele na terenach parków narodowych to koszt powyżej 300 USD za noc i trzeba je rezerwować z półrocznym wyprzedzeniem. W parkach narodowych takich jak Masai Mara w Kenii sam bilet wstępu kosztuje kilkadziesiąt dolarów, do tego trzeba jeszcze wykupić miejsce w samochodzie z kierowcą.

Ale to między innymi właśnie wysokie ceny uchroniły Afrykę przed zadeptaniem jej przez tabuny turystów. Podczas gdy masowa turystyka w Azji nie przeszkadza tak bardzo, bo tłok i gwar wpisują się w lokalny koloryt, tak bogactwem Afryki jest przede wszystkim dzika natura i autentyczność jej plemiennych kultur. Więc gdyby "wpuścić" do Afryki nieograniczoną liczbę turystów, ta dzikość po prostu zginie. Dlatego nie ma co narzekać na wysokie ceny, które pozwalają uchronić dużą część pierwotnego piękna Afryki. Lepiej zacząć oszczędzać na podróż marzeń. Poniżej opisujemy dlaczego warto.

Zobacz także
Komentarze (11)
Zaloguj się
 • Gość: jakub.sikorski98

  Oceniono 1 raz 1

  Marzę,żeby wspiąć się na Dżabal Tubkal (4165 m),zobaczyć ruiny starożytnych miast berberyjskich i rzymskich,wielką tamę w Asuanie,piramidy i Sfinksa w Gizie,przepłynąć Kanał Sueski,wspiąć się na górę Kilimandżaro,zobaczyć wodospady Wiktorii,pojeździć po piaskach pustyni Namib,odwiedzić RPA i być na przylądku Agulhas (najdalej wysunięty na południe punkt Afryki).

 • 0

  a mnie od dawna marzył się Egipt (wiem, że dla większości ludzi to oklepany kierunek :), mocno interesuję się tym krajem, ale dopiero w ty roku zdecydowałam się jechać. Lecimy do Dahab z alfa starem, ale oczywiście nie zamierzamy poprzestać na tym miejscu. Dziwnie się czuję tuż przed zrealizowaniem swojego marzenia... ale mam nadzieję, że Egipt "zaskoczy" i będę tam wracać co roku :)

 • zazwyczaj_nieomylny

  0

  Z paru powodów "moja" Afryka zaczyna się o Zambii w dół. Ceny niższe niż wspomniane powyżej, ale zorganizowanych wycieczek niewiele (może to i lepiej:). Spływ po Zambezi - koniecznie.

 • bernadeta65

  Oceniono 1 raz -1

  Na przełomie listopada-grudnia lecimy z przyjaciółmi trasą Zimbabwe - Zambia-Mozambik-Tanzania . Wyjazd indywidualny , posiłkowaliśmy się strona www.travelme.pl .....piejaster jeśli możesz odezwij się .Może parę Twoich wskazówek pomoże nam w tej wyprawie .Z góry dziekuję

 • Gość: piejaster

  Oceniono 1 raz -1

  heja,
  mój kumpel zbiera ekipę do Afryki na 16 dniowy wyjazd backpackerski (po kosztach), płacimy tylko za pilota. Wyjazd jest małą grupą, śpimy w hostelach, schroniskach i namiotach. Jeśli macie ocohotę sie przyłączyć, to super, bo jak się grupka nie zbierze, to nigdzie nie pojadę :P tu macie linka http://www.travelme.pl/2013/04/11/afryka-dzika-wyjazd-grupowy-listopadgrudzien-2013-16-dni/ do tego wyjazdu. pozdrawiam i jak coś to piszcie na priv.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX