Walentynki - romantyczne miejsca w Polsce [PRZEGLĄD PROPOZYCJI]

reg
09.02.2015 08:31
A A A
Paryż, Rzym, Wenecja? Walentynki w tych miejscach to marzenie wielu zakochanych, ale romantyczny wyjazd można z powodzeniem zorganizować także w Polsce. Tym bardziej, jeśli do święta zakochanych pozostało niewiele czasu. Polecamy pięć romantycznych miejsc w Polsce idealnych na romantyczny wyjazd. W tekście znajdziecie porady praktyczne, jak zorganizować romantyczny walentynkowy wyjazd.

Kulig - Suwalszczyzna / fot. Shutterstock

Walentynki - Suwalszczyzna

Trudno o bardziej romantyczną zimową atrakcję niż kulig. Od razu przychodzą na myśl sceny filmowe z szaloną jazdą po śniegu, w tym chyba najsłynniejsza z nich - w wydaniu Kmicica i Oleńki w "Potopie". Na kulig zakochani mogą liczyć na Suwalszczyźnie - w tym regionie Polski szanse na śnieg i mróz są równie duże, co w górach, a kuligi są jedną z atrakcji oferowanych przez liczne na Suwalszczyźnie gospodarstwa agroturystyczne (wiele z tych gospodarstw ma na wyposażeniu także opalany drewnem kominek).

Suwalszczyzna zimą

W ogóle zimą na Suwalszczyźnie jest co robić. W Dąbrówce i w Szelmencie na Jesionowej Górze znajdują się wyciągi narciarskie i jakkolwiek tamtejsze trasy nie będą gratką dla ambitnych narciarzy, to dla osób jeżdżących rekreacyjnie mogą stanowić miłą rozrywkę. Krajobrazowo Suwalszczyzna to liczne pagórki i jeziora powstałe podczas ostatniego zlodowacenia, a taki teren jest świetny do zimowych aktywności: jazdy na łyżwach, nartach biegowych, jazdy psimi zaprzęgami czy nordic walkingu.

Suwalszczyzna kulig

Miejsc do kuligów - w tym wieczornych, z pochodniami - jest na Suwalszczyźnie mnóstwo. Można wziąć udział w kuligu w Suwalskim Parku Krajobrazowym, Wigierskim Parku Narodowym, Puszczy Rominckiej lub w Puszczy Augustowskiej, w zależności od tego, gdzie zdecydujemy się nocować.

Suwalszczyzna noclegi

Noclegi na Suwalszczyźnie to nie problem, w każdej z wymienionych powyżej części Suwalszczyzny można znaleźć nocleg w różnym standardzie i na każdą kieszeń. Wybór miejsca można więc uzależnić do swoich upodobań turystycznych.

Suwalszczyzna atrakcje

Okolice Wigier zadowolą miłośników zabytków - można tu zwiedzić klasztor, kościół i muzeum. Amatorzy mocnych wrażeń mogą się wybrać na zimowy spływ Czarną Hańczą. Suwalski Park Krajobrazowy to z kolei świetne miejsce do wycieczek na biegówkach i spacerów, tamtejsze wzniesienia z Górą Cisową na czele stanowią romantyczną scenerię to wycieczek.

Suwalszczyzna banie

Na Suwalszczyźnie można jeszcze spotkać banie, znakomite do wygrzania się po zimowych spacerach. Bania przypomina saunę, jest to najczęściej drewniany domek z dwiema izbami, jedna z nich służy do odpoczynku, a w drugiej jest piec opalany drewnem i woda do polewania kamieni. Banie znajdziemy m.in. w Bakałarzewie, Wodziłkach, Wysokim Moście nad Czarną Hańczą.

Zobacz także
Komentarze (13)
Zaloguj się
 • hrabia_onejski

  Oceniono 24 razy 12

  Przede wszystkim te tzw. walentynki to sztuczny twór tworzony dla baranów. Walentynki dla dobrze dobramej pary nie pwoinny być 14 lutego tylko w dniach 01 styczeń 31 grudzień. Latanie z idiotycznymi czerwonymi serduszkami dla nabicia portfeli cwaniaczków mieniących się przesiębiorcami to chory zwyczaj. Na dobrą sprawę to najbardziej kocha ten, który kupi dla swojej najdroższej nie bilet do Paryża a np. do Nowej Zelandii albo RPA , a nawet na Arktykę. Żenada z tym durnym świętem . Media nakręcają to dla kasy!

 • Gość: andrzej_informatyk

  Oceniono 9 razy 7

  BEDE GRAŁ... W GRE

 • Gość: asd

  Oceniono 4 razy 4

  Bukiet róż dla ukochanej to od zawsze najlepszy prezent

 • Gość: le podrywacz

  Oceniono 6 razy 4

  Posuwalszczyzna, Golizna Pałaców i Ogrodów, Rozkrocze to mogą być całkiem ciekawe propozycje na wyjazd z lepszą połówką. Na Stary Ssij jednak bym się nie zdecydował. Pozostałej propozycji wymienić nie mogę, nadmienię jednak, że to chyba propozycja dla singli z zapasem gotówki.

 • mirrorqueen

  0

  O nie. Ja na Roztocze nie jadę. Wszyscy wiedzą, kto czai się na czarnym Wygonie.

 • igakobiec_1967

  0

  Każde z tych miejsc jest ciekawe na swój sposób, no może poza Starym Sączem. Pozostaje pytanie, jaki sens jest wybierać się gdzieś 14 lutego? Przecież dookoła masa „zakochanych” i człowiek, zamiast się zrelaksować patrzy na Polaków, którzy chcą zabłysnąć oryginalnością, kopiując przy tym dobitnie Amerykanów.

 • Gość: ziom

  Oceniono 2 razy 0

  no to wypas, 3 marca jest międzynarodowy dzień kochanki, oczekuję przeglądu cichych hotelików pod Warszawą - w tym roku to weekend ;) Święto to święto!
  Dziwne, że "artykuł" jest z 8 lutego. Powinien być przynajmniej z 8 stycznia!!!

 • Gość: Naz_

  Oceniono 6 razy 0

  Nie wiem, tynków nie walę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX