Warszawa atrakcje - miejsca, które trzeba zobaczyć w Warszawie zdaniem obcokrajowców

W największym serwisie podróżniczym na świecie TripAdvisor.com powstał ranking miejsc, które trzeba zobaczyć w Warszawie. Są wśród nich parki, pomniki, kościoły, ulice. Zobacz najciekawsze miejsca w Warszawie zdaniem obcokrajowców. Warszawa wycieczki, Warszawa, atrakcje.
Łazienki Królewskie w Warszawie Łazienki Królewskie w Warszawie Łazienki/Fot. Shutterstock

Warszawa. Łazienki

Na pierwszym miejscu znalazły się Łazienki Królewskie w Warszawie. Piękny park z licznymi zabytkami klasycystycznymi to "wspaniałe miejsce, w którym można spędzić pół dnia" - pisze użytkownik TripAdvisor.com Ms_OffTheBeatenPath. "Kilka minut spaceru w tym parku i zapomina się, że jest się w mieście" - pisze deepfern. Obcokrajowcy, którzy odwiedzili Łazienki polecają to miejsce na popołudniowe spacery, wspominają niedzielne koncerty muzyki Chopina, pawie przechadzające się po parku. Nie sposób się z nimi nie zgodzić - Łazienki to bardzo przyjemne miejsce w Warszawie, można tu odetchnąć od gwaru stolicy. Też polecamy wizytę w Łazienkach.

Co robić w ferie w mieście? Część 1: Warszawa i Poznań

Starówka w Warszawie Starówka w Warszawie Shutterstock

Warszawa. Stare Miasto

Stare Miasto to obowiązkowy przystanek podczas wycieczki po Warszawie. Miejsce ważne pod względem historycznym, ale także ładne i klimatyczne. "Dobry wybór restauracji i ciekawa architektura" - napisał jeden z użytkowników portalu (Fred S). "Mała, ale czarująca" - napisał o Starówce HonestBobWalsall. Obcokrajowcy uznali też Stare Miasto za zupełne przeciwieństwo reszty Warszawy i zachwycali się tym, jak wspaniale udało się Polakom odbudować Starówkę po wojnie. W swoich komentarzach chwalili też bożonarodzeniowy jarmark na Starym Mieście w Warszawie i znajdujące się tam restauracje z regionalną kuchnią.

Weekend w Polsce - pomysły na niepogodę

muzeum powstania warszawskiego muzeum powstania warszawskiego Aszumila/CC/Wikimedia

Warszawa. Muzeum Powstania Warszawskiego

"Niezwykłe doświadczenie" - napisał Craig L na TripAdvisor.com o wizycie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Ktoś inny uznał, że muzeum dostarcza niezwykle dużo informacji o  Warszawie i samym powstaniu. Wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego jest absolutnie konieczna zdaniem obcokrajowców. "Trudno docenić Warszawę, bez zagłębienia się w jej przeszłość" - podsumował to trafnie Craig L. Panuje ogólne przekonanie, że muzeum to jest przytłaczające, smutne, ale jednocześnie bardzo ciekawe i pouczające.

Grób Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Grób Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie Grób Nieznanego Żołnierza/Fot. Shutterstock

Warszawa. Grób Nieznanego Żołnierza

Grób Nieznanego Żołnierza na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie to kolejne miejsce, które zdaniem użytkowników portalu TripAdvisor.com warto odwiedzić, będąc w Warszawie. "To wspaniały hołd złożony poległym żołnierzom" - ocenia jeden z nich (whereisliz). Widać, że obcokrajowcy interesują się naszą historią. Niektórzy piszą, że przy Grobie Nieznanego Żołnierza byli wzruszeni. Zwracają uwagę na żołnierzy pełniących tu całodobową wartę i ładne otoczenie grobu-pomnika.

Uniwersytet Warszawski Uniwersytet Warszawski Fot. Shutterstock

Warszawa. Uniwersytet Warszawski

Chodzi o kampus główny Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu i Bibliotekę Uniwersytecką. Obcokrajowcom wypowiadającym się na TripAdvisor.com podobają się budynki uniwersyteckie, ale najciekawszą częścią Uniwersytetu Warszawskiego jest ich zdaniem nowoczesna biblioteka ulokowana przy ulicy Dobrej 55. Wrażenie robi na nich przede wszystkim ogród ulokowany na dachu biblioteki. To świetne miejsce na słoneczne popołudnie.

Warszawa. Ogrody BUW-u - miejskie spacery z adrenaliną

Kościół Św. Anny, Warszawa Kościół Św. Anny, Warszawa Ala z/CC/Wikimedia

Warszawa. Kościół Świętej Anny

Odwiedzający Kościół Świętej Anny obcokrajowcy twierdzą, że to jeden z najładniejszych kościołów w Warszawie. To także jedne z najstarszych kościołów w Warszawie, który do dziś funkcjonuje jako kościół akademicki. Położony jest przy Krakowskim Przedmieściu 66/68. Kościół jest mieszanką różnych stylów. Warto go odwiedzić przy okazji wizyty na Starym Mieście.

Pomnik Powstania Warszawskiego, Warszawa Pomnik Powstania Warszawskiego, Warszawa Marc/flickr.com

Warszawa. Pomnik Powstania Warszawskiego

Pomnik Powstania Warszawskiego robi wrażenie na obcokrajowcach. Ten szczególny pomnik ma w sobie moc i siłę - twierdzą użytkownicy TripAdvisor.com. Ktoś pisze, że może nie jest to najpiękniejszy pomnik w Warszawie, ale interesujące są realistyczne postacie będące jego częścią. To potężny symbol przedstawiający determinację członków powstania. Warto się przy nim zatrzymać chociaż na 5 minut - radzą obcokrajowcy.

powązki cmentarz, warszawa powązki cmentarz, warszawa Cmentarz Powązkowski w Warszwie / fot. x-oph/flickr.com

Warszawa. Powązki

Ogromny cmentarz to miejsce, gdzie można spędzić wiele godzin, oglądając wyjątkowe, zabytkowe nagrobki. Uliczki zdobią rzędy wspaniałych, wielkich drzew. "To miejsce idealne na refleksyjny, jesienny spacer" - pisze TraveloJames z Londynu. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Powązki to bardzo nastrojowe miejsce w Warszawie.

Pomniki sławnych ludzi na warszawskich Powązkach - przewodnik

Mauzoleum Walki i Męczeństwa Mauzoleum Walki i Męczeństwa Mauzoleum Walki i Męczeństwa w Warszawie / Fot. Darwinek/CC/Wikimedia

Warszawa. Mauzoleum Walki i Męczeństwa

Mauzoleum Walki i Męczeństwa 1939-1945, oddział Muzeum Niepodległości, to kolejne miejsce w Warszawie, które warto odwiedzić zdaniem obcokrajowców. W latach okupacji niemieckiej w Polsce (1939-1945) w budynku przy al. Szucha 25 mieściła się siedziba hitlerowskiej policji bezpieczeństwa i służby bezpieczeństwa. W podziemiach budynku znajdowało się ciężkie więzienie śledcze Gestapo. Po zakończeniu II wojny światowej pomieszczenia piwnic więzienia Gestapo uznane zostały za miejsce martyrologii, świadectwo męki i bohaterstwa Polaków. Mauzoleum Walki i Męczeństwa prezentuje pomieszczenia aresztu gestapo, zachowane w prawie nienaruszonym stanie korytarze, cele zbiorowe, izolatki i pokój, w którym odbywały się przesłuchania. Zwiedzaniu towarzyszą etiudy filmowe podkreślające grozę tego miejsca. "Małe, a wzruszające" - pisze o muzeum polonaiseWindsor. "Jest to jedno z tych miejsc, które zostają w tobie na zawsze" - dodaje James K.

Próżna, Warszawa Próżna, Warszawa Próżna, Warszawa / fisia/flickr.com

Warszawa. Ulica Próżna

Ulica Próżna jest jedyną ulicą obustronnie ocalałą ulicą z warszawskiego getta. Przedwojenna Próżna miała niepowtarzalny żydowski charakter. Mimo że kamienice są obecnie zrujnowane, odwiedzający ulicę obcokrajowcy czują atmosferę przedwojennej żydowskiej Warszawy. "Idź zanim będzie kompletnie odnowiona" - napisała whereisliz. Dawniej kroczenie tą ulicą było jak wycieczka w przeszłość. Niedługo, za sprawą przeróbek i remontów, pewnie niewielu obcokrajowców będzie w stanie wyczuć historyczny klimat Próżnej.

Kolejne wysoko ocenione miejsca w Warszawie to m.in. Zamek Królewski, Muzeum Narodowe, Muzeum Kopernika, Pałac Kultury i Nauki. A które miejsce jest waszym zdaniem najważniejszym punktem na mapie Warszawy?

Źródło: www.tripadvisor.com

Więcej o:
Komentarze (64)
Warszawa atrakcje - miejsca, które trzeba zobaczyć w Warszawie zdaniem obcokrajowców
Zaloguj się
 • lokis_jarl

  Oceniono 67 razy 27

  Takich miejsc jest już mało, może nawet nie ma ich wcale. Łazienki, Wilanów, Stare Miasto czy zachweycą Włocha, Francuza lu innego obcokrajowca bywałego w świecie? Wątpię.
  Dawno temu gościł u mnie przez dwa tygodnie człowiek, którego spokojnie można było nazwać obeżyświatem, szef kuchni najbardziej ekskluzywnych restauracji Europy a wtedy RPA. Obejrzał wyżej wymienione stałe punkty turystyczne, kiwał głową, że ładnie, że mu się podoba. Odbyliśmy rekonesans po warszawskich znanych restauracjach. Był szczęśliwy, pogadał z polskim szefem kuchni w Wilanowie o kaczce po polsku itd. itp. Zawiozłem go na Różyckiego. Tam ten spokojny człowiek zmienił się nie do poznania, latał, szalał z aparatem, zjadł i pyzy i flaki i schabowego i napił się stakana wódki z kieliszka dla wszystkich. Po jakimś czasie przyjechał ponownie. Pytam się co chce teraz zobaczyć, jak usłyszał że Rózyckiego już nie ma to zmarkoniał. Grek, który przyjeżdżał do mnie potem najchętniej jeździł na targowisko Europa na Stadion XX-lecia.
  Warszawa niestety, a pisze to jako Warszawianin od kilku pokoleń niczym się nie wyróżnia. Nie ma już uroku, jest wielką metropolią jakich wiele. Nie ma już urokliwego Marymontu czy Dolnego Mokotowa z Czerniakowem czy fabrycznej Woli z jej przemysłowymi zabytkami. Warszawa stała się nijaka z przeważającą ludnością napływową mówiącą plac Łylsona, bo tak się wymawia po angielsku! Znam wiele miejsc gdzie jest skraweczek dawnej Warszawy, choćby park Żeromskiego z Cytadelą, czy części Pragi.
  Dlatego warto uzmysłowić obcokrajowcom jak wyglądała kiedyś poprzez wizytę w muzeum Warszawy i koniecznie obejrzenie filmu z lotu ptaka nad martwą Warszawą po Powstaniu. Potem już zostają obowiązkowe punkty turystyczne. Być może wtedy cudzoziemiec coś zrozumie.

 • rosolina

  Oceniono 15 razy 7

  Przez 1 rok pracowałem i mieszkałem w Ursusie. Niedziele spędzałem z reguły w Łazienkach. To był prawdziwy odpoczynek po estetycznym stresie Ursusa.

 • marta_podroze

  Oceniono 10 razy 0

  a jakie sa Waszym zdaniem najlepsze miejsca w Warszawie? takie którymi możemy pochwalić się przed zagranicznymi turystami i takie które sami lubicie najbardziej? Zgłaszajcie tu swoje propozycje!

 • tdzik

  Oceniono 54 razy 36

  Super….cmentarz, getto, muzeum/pomnik powstania, męczeństwa , , grób ….
  Mega zachęcające. Jak się Warszawa nie wygrzebie z tego typu samoprezentacji, promocji i kierunków rozwoju, nigdy nie będzie atrakcyjna

 • delivered

  Oceniono 39 razy 17

  Może już dosyć tej martyrologii?

 • massajka

  Oceniono 34 razy 10

  Nie idźcie tą drogą. Będąc na Starówce warto zajrzeć do kościła NMP na skarpie- najstarszy kościół w Warszawie obok swietny punkt widokowy na Wisłę i wieczorem pokaz fontann. Natomiast całkiem bym sobie odpuściłą ten wątek martylorogiczny i Próżną również. W to miejsce można Wilanów wstawić lub park w Powsinie lub lasek Bielański....cokolwiek.
  Warszawa to miasto żywe a nie tylko cmentarze i mauozolea martylorogiczne

 • jacksonmartinez88

  Oceniono 6 razy 6

  Ja bym do tego zestawienia dodał jeszcze Stadion Narodowy. To jest prawdziwa perełka w Warszawie.

  cudaarchitektury.pl

 • zdegustowanowski

  Oceniono 29 razy 5

  cmentarze, pomniki męczeństwa, powstania, śmierci, getto, śmierć... Ale jesteśmy atrakcyjnym krajem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX