Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

Warszawa atrakcje - miejsca, które trzeba zobaczyć w Warszawie zdaniem obcokrajowców

ak
19.01.2012 15:39
A A A Drukuj
W największym serwisie podróżniczym na świecie TripAdvisor.com powstał ranking miejsc, które trzeba zobaczyć w Warszawie. Są wśród nich parki, pomniki, kościoły, ulice. Zobacz najciekawsze miejsca w Warszawie zdaniem obcokrajowców. Warszawa wycieczki, Warszawa, atrakcje.

Łazienki/Fot. Shutterstock

Na pierwszym miejscu znalazły się Łazienki Królewskie w Warszawie. Piękny park z licznymi zabytkami klasycystycznymi to "wspaniałe miejsce, w którym można spędzić pół dnia" - pisze użytkownik TripAdvisor.com Ms_OffTheBeatenPath. "Kilka minut spaceru w tym parku i zapomina się, że jest się w mieście" - pisze deepfern. Obcokrajowcy, którzy odwiedzili Łazienki polecają to miejsce na popołudniowe spacery, wspominają niedzielne koncerty muzyki Chopina, pawie przechadzające się po parku. Nie sposób się z nimi nie zgodzić - Łazienki to bardzo przyjemne miejsce w Warszawie, można tu odetchnąć od gwaru stolicy. Też polecamy wizytę w Łazienkach.

Co robić w ferie w mieście? Część 1: Warszawa i Poznań

Komentarze (57)
Zaloguj się
 • lokis_jarl

  Oceniono 61 razy 33

  Takich miejsc jest już mało, może nawet nie ma ich wcale. Łazienki, Wilanów, Stare Miasto czy zachweycą Włocha, Francuza lu innego obcokrajowca bywałego w świecie? Wątpię.
  Dawno temu gościł u mnie przez dwa tygodnie człowiek, którego spokojnie można było nazwać obeżyświatem, szef kuchni najbardziej ekskluzywnych restauracji Europy a wtedy RPA. Obejrzał wyżej wymienione stałe punkty turystyczne, kiwał głową, że ładnie, że mu się podoba. Odbyliśmy rekonesans po warszawskich znanych restauracjach. Był szczęśliwy, pogadał z polskim szefem kuchni w Wilanowie o kaczce po polsku itd. itp. Zawiozłem go na Różyckiego. Tam ten spokojny człowiek zmienił się nie do poznania, latał, szalał z aparatem, zjadł i pyzy i flaki i schabowego i napił się stakana wódki z kieliszka dla wszystkich. Po jakimś czasie przyjechał ponownie. Pytam się co chce teraz zobaczyć, jak usłyszał że Rózyckiego już nie ma to zmarkoniał. Grek, który przyjeżdżał do mnie potem najchętniej jeździł na targowisko Europa na Stadion XX-lecia.
  Warszawa niestety, a pisze to jako Warszawianin od kilku pokoleń niczym się nie wyróżnia. Nie ma już uroku, jest wielką metropolią jakich wiele. Nie ma już urokliwego Marymontu czy Dolnego Mokotowa z Czerniakowem czy fabrycznej Woli z jej przemysłowymi zabytkami. Warszawa stała się nijaka z przeważającą ludnością napływową mówiącą plac Łylsona, bo tak się wymawia po angielsku! Znam wiele miejsc gdzie jest skraweczek dawnej Warszawy, choćby park Żeromskiego z Cytadelą, czy części Pragi.
  Dlatego warto uzmysłowić obcokrajowcom jak wyglądała kiedyś poprzez wizytę w muzeum Warszawy i koniecznie obejrzenie filmu z lotu ptaka nad martwą Warszawą po Powstaniu. Potem już zostają obowiązkowe punkty turystyczne. Być może wtedy cudzoziemiec coś zrozumie.

 • rosolina

  Oceniono 12 razy 8

  Przez 1 rok pracowałem i mieszkałem w Ursusie. Niedziele spędzałem z reguły w Łazienkach. To był prawdziwy odpoczynek po estetycznym stresie Ursusa.

 • marta_podroze

  Oceniono 10 razy 0

  a jakie sa Waszym zdaniem najlepsze miejsca w Warszawie? takie którymi możemy pochwalić się przed zagranicznymi turystami i takie które sami lubicie najbardziej? Zgłaszajcie tu swoje propozycje!

 • tdzik

  Oceniono 45 razy 35

  Super….cmentarz, getto, muzeum/pomnik powstania, męczeństwa , , grób ….
  Mega zachęcające. Jak się Warszawa nie wygrzebie z tego typu samoprezentacji, promocji i kierunków rozwoju, nigdy nie będzie atrakcyjna

 • delivered

  Oceniono 33 razy 21

  Może już dosyć tej martyrologii?

 • massajka

  Oceniono 26 razy 12

  Nie idźcie tą drogą. Będąc na Starówce warto zajrzeć do kościła NMP na skarpie- najstarszy kościół w Warszawie obok swietny punkt widokowy na Wisłę i wieczorem pokaz fontann. Natomiast całkiem bym sobie odpuściłą ten wątek martylorogiczny i Próżną również. W to miejsce można Wilanów wstawić lub park w Powsinie lub lasek Bielański....cokolwiek.
  Warszawa to miasto żywe a nie tylko cmentarze i mauozolea martylorogiczne

 • zdegustowanowski

  Oceniono 20 razy 6

  cmentarze, pomniki męczeństwa, powstania, śmierci, getto, śmierć... Ale jesteśmy atrakcyjnym krajem...

 • zaginiony22

  Oceniono 10 razy 6

  Zgadzam się co do wrażeń turystów związanych ze Starym Miastem, ulicą Próżną, kościołem Św. Anny. Turyści chcą poznać naszą historię, ale też nie chcą być "mordowani" martyrologią i o ile podoba im się Muzeum Powstania Warszawskiego, to na Szucha czy Grób nieznanego Żołnierza chodzi się rzadziej.

  --------------------------------------
  Walking tours of Warsaw - www.warsaw4u.com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX