Warszawa atrakcje - miejsca, które trzeba zobaczyć w Warszawie zdaniem obcokrajowców

19.01.2012 15:39
Łazienki Królewskie w Warszawie

Łazienki Królewskie w Warszawie Łazienki/Fot. Shutterstock

W największym serwisie podróżniczym na świecie TripAdvisor.com powstał ranking miejsc, które trzeba zobaczyć w Warszawie. Są wśród nich parki, pomniki, kościoły, ulice. Zobacz najciekawsze miejsca w Warszawie zdaniem obcokrajowców. Warszawa wycieczki, Warszawa, atrakcje.
Komentarze (61)
Warszawa atrakcje - miejsca, które trzeba zobaczyć w Warszawie zdaniem obcokrajowców
Zaloguj się
 • lokis_jarl

  Oceniono 67 razy 27

  Takich miejsc jest już mało, może nawet nie ma ich wcale. Łazienki, Wilanów, Stare Miasto czy zachweycą Włocha, Francuza lu innego obcokrajowca bywałego w świecie? Wątpię.
  Dawno temu gościł u mnie przez dwa tygodnie człowiek, którego spokojnie można było nazwać obeżyświatem, szef kuchni najbardziej ekskluzywnych restauracji Europy a wtedy RPA. Obejrzał wyżej wymienione stałe punkty turystyczne, kiwał głową, że ładnie, że mu się podoba. Odbyliśmy rekonesans po warszawskich znanych restauracjach. Był szczęśliwy, pogadał z polskim szefem kuchni w Wilanowie o kaczce po polsku itd. itp. Zawiozłem go na Różyckiego. Tam ten spokojny człowiek zmienił się nie do poznania, latał, szalał z aparatem, zjadł i pyzy i flaki i schabowego i napił się stakana wódki z kieliszka dla wszystkich. Po jakimś czasie przyjechał ponownie. Pytam się co chce teraz zobaczyć, jak usłyszał że Rózyckiego już nie ma to zmarkoniał. Grek, który przyjeżdżał do mnie potem najchętniej jeździł na targowisko Europa na Stadion XX-lecia.
  Warszawa niestety, a pisze to jako Warszawianin od kilku pokoleń niczym się nie wyróżnia. Nie ma już uroku, jest wielką metropolią jakich wiele. Nie ma już urokliwego Marymontu czy Dolnego Mokotowa z Czerniakowem czy fabrycznej Woli z jej przemysłowymi zabytkami. Warszawa stała się nijaka z przeważającą ludnością napływową mówiącą plac Łylsona, bo tak się wymawia po angielsku! Znam wiele miejsc gdzie jest skraweczek dawnej Warszawy, choćby park Żeromskiego z Cytadelą, czy części Pragi.
  Dlatego warto uzmysłowić obcokrajowcom jak wyglądała kiedyś poprzez wizytę w muzeum Warszawy i koniecznie obejrzenie filmu z lotu ptaka nad martwą Warszawą po Powstaniu. Potem już zostają obowiązkowe punkty turystyczne. Być może wtedy cudzoziemiec coś zrozumie.

 • rosolina

  Oceniono 15 razy 7

  Przez 1 rok pracowałem i mieszkałem w Ursusie. Niedziele spędzałem z reguły w Łazienkach. To był prawdziwy odpoczynek po estetycznym stresie Ursusa.

 • marta_podroze

  Oceniono 10 razy 0

  a jakie sa Waszym zdaniem najlepsze miejsca w Warszawie? takie którymi możemy pochwalić się przed zagranicznymi turystami i takie które sami lubicie najbardziej? Zgłaszajcie tu swoje propozycje!

 • tdzik

  Oceniono 52 razy 34

  Super….cmentarz, getto, muzeum/pomnik powstania, męczeństwa , , grób ….
  Mega zachęcające. Jak się Warszawa nie wygrzebie z tego typu samoprezentacji, promocji i kierunków rozwoju, nigdy nie będzie atrakcyjna

 • delivered

  Oceniono 38 razy 16

  Może już dosyć tej martyrologii?

 • massajka

  Oceniono 32 razy 8

  Nie idźcie tą drogą. Będąc na Starówce warto zajrzeć do kościła NMP na skarpie- najstarszy kościół w Warszawie obok swietny punkt widokowy na Wisłę i wieczorem pokaz fontann. Natomiast całkiem bym sobie odpuściłą ten wątek martylorogiczny i Próżną również. W to miejsce można Wilanów wstawić lub park w Powsinie lub lasek Bielański....cokolwiek.
  Warszawa to miasto żywe a nie tylko cmentarze i mauozolea martylorogiczne

 • jacksonmartinez88

  Oceniono 5 razy 5

  Ja bym do tego zestawienia dodał jeszcze Stadion Narodowy. To jest prawdziwa perełka w Warszawie.

  cudaarchitektury.pl

 • zdegustowanowski

  Oceniono 28 razy 4

  cmentarze, pomniki męczeństwa, powstania, śmierci, getto, śmierć... Ale jesteśmy atrakcyjnym krajem...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei