SONDAŻ: Najładniejszy rynek w Polsce [GŁOSUJ!]

05.01.2012 13:04
Komentarze (152)
SONDAŻ: Najładniejszy rynek w Polsce [GŁOSUJ!]
Zaloguj się
 • ferdek_bagietka

  Oceniono 9 razy 9

  Zamość... prawdziwa perła Wschodu (w obecnym ujęciu granic Polski).

 • j23-nadaje

  Oceniono 7 razy 7

  wywalić parasole z każdego rynku idę oglądać rynek a tam same tyskie warka i inne gówna jak mam oglądać architekturę niech gdzie jest główny architekt konserwator i inni mądrzy.

 • sosiu-1

  Oceniono 10 razy 6

  Śląskie rynki są najpiękniejsze! Pierwszym z nich był ten Wrocławski, wytyczony na prawie magdeburskim na przełomie XII / XIII w. Wrocław jako ówczesna stolica Śląska był protoplastą pozostałych rynków! Krakowski też został wytyczony na wzór wrocławskiego, prawie sto lat później po wrocławskim, przez ściągniętych przez króla polskiego fachowców ze Ślaska (Wrocławia)!

 • gitta

  Oceniono 8 razy 6

  Dlaczego nie ma tutaj Swidnicy?

 • strusi_ogon

  Oceniono 6 razy 4

  Jedyny? na wschód od Łaby są dziesiątki świeckich obiektów renesansowych, jeśli nie setki. Żeby nie szukać daleko - Sukiennice w Krakowie, mnóstwo zachowanych kamienic (m.in. w Kazimierzu). Że nie wspomnę o zamkach (Baranów Sandomierski).

  A wracając do wątku - i tak najładniejsze są rynki śląskie. Poza Wrocławiem i Jelenią Górą, spokojnie można by tu wrzucić Świdnicę, Bolesławiec, Lwówek Śląski czy nawet Jawor. I wyglądałoby to o wiele poważniej, niż śmieszny Łowicz, nawet gdyby ten ostatni miał aktualne zdjęcie.

 • turtlezzz

  Oceniono 6 razy 4

  Z Krakowa jestem, a najbardziej wśród nominowanych brakuje mi rynku warszawskiego. Jest naprawdę uroczy. Chyba nie chodzi o to, że odbudowany, bo nie bardzo rozumiem, jak miałoby się to przekładać na urodę.

 • marcysia1981

  Oceniono 3 razy 3

  Ale to zdjecie rynku z Lowicza jest bardzo, bardzo nieakutalne. Pisze ktos, ze zostal odnowiony i faktycznie tak jest, ale zdjecie tez mogloby byc uaktualnione. Bo inaczej nikt nie bedzie wiedzial jak teraz wyglada, a na zdjeciu w artykule wyglada masakrycznie. Jesli robi sie taki artykul to i informacje i zdjecia powinny byc aktualne, a nie archiwalne. Teraz Nowy rynek wyglada tak: photo.bikestats.eu/zdjecie,124592,nowy-rynek.html

 • sotocki

  Oceniono 3 razy 3

  WIDOK RYNKU W ŁOWICZU JEST NIEAKTUALNY.DAWNO TEMU ZOSTAŁ WYBRUKOWANY KOSTA GRANITOWĄ.OCHYDA.DODATKOWO ODPUSTOWA FONTANNA.KICZ.

 • szabatini

  Oceniono 4 razy 2

  Najładniejszy moim zdaniem jest Toruński, szkoda tylko że autorzy tego zestawienia wybrali tak beznadziejne zdjęcie ... chyba na złość albo z zazdrości.

 • przewodnicy5

  Oceniono 2 razy 2

  Łowicz ma unikatowy rynek, teraz jest to perełka urbanistyczna i żyje wieloma imprezami (jarmarki staroci, Księżackie Jadło, Jarmark Łowicki). przykładowa galeria jest na stronie: www.geolocation.ws/v/P/23479408/owicz-nowy-rynek/en

 • scandic

  Oceniono 4 razy 2

  Kiedyś już było takie głosowanie i wygrał rynek w Świdnicy, czyżby pospolite ruszenie mieszkańców? Bez dwóch zdań najładniejsze rynki to Kraków, Gdańsk i Wrocław. Bydgoszcz to jakaś porażka. W Kłodzku malutki, a do tego walnęli tam bloki zasłaniające twierdzę (wcześniej był piękny widok na twierdzę z samego dołu (przy kościele Jezuitów). Toruń i Poznań na 4+. Cieszyn - nic specjalnego (dla osoby postronnej).

 • synziemi

  Oceniono 4 razy 2

  Bez cienia watpliwosci najlepszym rynkiem w Polsce jest ten w Kazimierzu Dolnym. Nie tylko ma on fantastyczna, klimatyczna i historyczna zabudowe, ale tez cudowne otoczenie naturalne z ruinami zamku w poblizu. Po prostu najlepszy rynek bez dwoch zdan! Inne rynki niestety wygladaja nieco wtornie, tzn. sa to glownie kwadraty przestrzeni w samym srodku miasta otoczone prawie jednakowymi budynkami budowanymi pod linijke... Jakos nie robia na mnie wrazenia.

 • baga

  Oceniono 2 razy 2

  Bez sensu. Wszystkie są piękne, a oprócz nich jeszcze mnóstwo pięknych rynków w Polsce. Niby dlaczego tylko one. Zresztą to nie jest wybieranie najpiękniejszego tylko najpopularniejszego :P

 • ronin28

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie jest rynek w Przemyślu!!!! Jedyny w Polsce posiadający pochyłą płytę rynku...Co to jest za chłam. Nie ujmujc niektórym zawartym w tym stronniczym i subiektywnym zestawieniu w Polsce jest wiele wiecej ciekawszych rynków...ale to trzeba wiedzieć. W wolnych chwilach nie pakować się do samolotu i sru do Egiptu lub innych takich tylko spędzić urlop w Polsce.

 • sceptyk2009

  Oceniono 2 razy 2

  ...wszystkie te rynki,centralne place po renowacji,remontach
  są na jedno kopyto,jakby odlane z jednej formy,pozbawione
  drzew,zieleni!

 • skaut777

  Oceniono 2 razy 2

  Nie wiem kto przygotowywał ten ranking ale proszę mi odpowiedzieć gdzie jest propozycja rynku w NOWYM SĄCZU ??? dla autora rankingu, który zapewne nie do końca zna historię lokacji miast w Polsce, napiszę iż Nowy Sącz jest jednym z najstarszych miast, założony przez Wacława II w 1292 r, a RYNEK sądecki jest drugim NAJWIĘKSZYM (po krakowskim) rynkiem w Polsce. Nie będę rozpisywał się o ratuszu, który jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej okazałych w kraju.

 • bydzi

  Oceniono 1 raz 1

  Zdziwiło mnie że bydgoski rynek umieszczono w 15, bo uważam go za beznadziejnie brzydki
  I mówie to jako bydgoszczanin
  Obiektywnie myslę że nie mieści się nawet w 100
  Myślę że autor artykułu nie zna za bardzo Polski i nie widział wiele

 • Gość: wika

  Oceniono 1 raz 1

  gdzie Warszawski i Gdański rynek ? :O

 • korcia2000

  Oceniono 3 razy 1

  Bydgoszcz? Łowicz? Kłodzko? A gdzie zgubiliście Świdnicę?

 • 1.stanley

  Oceniono 5 razy 1

  Wszystkie rynki są ładne,ale przejdźcie się 200-e metrów dalej,to zobaczycie brud,smród i ubóstwo.Taka jest Polska właśnie.Fasada,główny punkt miasta ładny,a reszta?

 • kama29

  Oceniono 1 raz 1

  A Grudziądz? Też piękny...

 • maff1

  Oceniono 1 raz 1

  dużo rynków widziałem...
  wg mnie najpiekniejszy jest w Bytomiu Odrzańskim, z figurą kota prowadzącego pijaka, i rzeźbą chłopczyka w sieci rybackiej.
  @strusi_ogon
  ....Lwówek Sląski
  ?????
  pomimo znakomitej pracy PKZtu, wciąż straszy pierzeja socrealistyczna... niestety.

 • reporter34

  Oceniono 1 raz 1

  Lewicz ma 3 rynki.

 • yamamoto

  Oceniono 1 raz 1

  Najladniejszy jest rynek w Bytomiu Odrzańskim. Perełka na skale światową

 • sovita

  Oceniono 1 raz 1

  Nie wiem kto robił te zdjęcia rynków, ale niektóre są fatalne. Wcale nie pokazują uroku danego miejsca. Wstyd dodać takie zdjęcia w ramach "konkursu".

 • korcia2000

  Oceniono 5 razy 1

  A gdzie zgubiliście rynek w Świdnicy uchodzący za najpiękniejszy na Dolnym Śląsku?

 • air1987

  Oceniono 1 raz 1

  uropie trójkątne rynki są tylko trzy - w Paryżu, w Bonn i właśnie w Łowiczu. <<< nie wiem kto to pisal, ale niewiedza tego nie tlumaczy . np. Białystok tez ma trojkatny rynek.

 • thrilled_claire

  Oceniono 5 razy 1

  Ależ reprezentacyjne zdjęcie wrocławskiego rynku. Jeszcze by wygrał, co?

  Świdnica rzeczywiście ma bardzo ładny rynek, niesłusznie została pominięta. Poszkodowany jest też Gdańsk, na skutek niezrozumienia idei rynku przez autora artykułu. Czym jest ulica Długi Targ? Targ i rynek mają to samo znaczenie i funkcję a centralne place / deptaki miast od miejsc handlowych właśnie się wywodzą. Miasta rozwijały się w układzie albo z centralnym placem targowym (w późniejszym okresie dochodziła tam funkcja ratusza) albo w układzie wrzecionowym, gdzie główną rolę targową spełniał szeroki trakt. Tak jest właśnie w Gdańsku, z własnego podwórko dodam jeszcze Leśnicę, dzielnicę Wrocławia o historii starszej niż on sam i będącej do 1928 odrębnym miastem.

  Zaciekawiła mnie Lanckorona, fajnie wyglądają też Kazimierz, Tarnów i Sandomierz. Wiem, że toruński rynek jest ładny bo tam byłam, ale zdjęcie jest nieciekawe. Jelenia Góra jest piękna, ale nóż się w kieszeni otwiera wobec faktu, że przetrwała II Wojnę Światową nienaruszona, a zabytkową zabudowę wokół rynku wyburzyła władza ludowa, po to żeby postawić... zabudowę stylizowaną.

  Natomiast nie rozumiem, co na tej liście robi Łowicz. Trójkątny układ rynku to jeszcze żaden powód do dumy. Może i KIEDYŚ był tam ratusz, może było w ogóle COŚ... Dzisiaj widzę na zdjęciu wielkie trawiaste NIC, bez ładu i składu, ze ścieżkami wydeptanymi jak popadnie, gdzie pewnie nawet nie da się urządzić sobie pikniku bo trawa pełna jest psiego g... a w krzakach przesiadują lokalni menele. Jeśli się mylę, bardzo proszę żeby mnie jakiś Łowiczanin poprawił. W każdym razie nie wiem, jak takie coś mogło dostać nagrodę za rewitalizację przestrzeni publicznej.

 • dreczyciel_owiec

  Oceniono 3 razy 1

  To chyba oczywiste, że najładniejszy jest w Stolicy. Na drugim miejscu Kraków i Wrocław a na trzecim Gdańsk. Reszta to pseudorynki

 • kicior99

  Oceniono 1 raz 1

  A w Nowym Sączu? A w Lesznie?

 • asdasasdasasdasasdas

  Oceniono 1 raz 1

  zdj. 13, rynek w Łowiczu. W Wilnie i Białymstoku również są rynki miejskie na bazie trójkąta. Podobny znalazłem w rumuńskim Sybinie i Braszowie. Tradycyjnie niekompetencja pismaków gw jest zatrważająca.

 • stary.marian

  Oceniono 1 raz 1

  Zdj. 15: w tytule "Rynek Tarnowie" (pisownia oryginalna), a w treści "nadają rynkowi w Toruniu", LOL.

 • andrzejd0

  Oceniono 1 raz 1

  Dobrze przynajmniej, że Radomia nie ma w konkursie :)))

 • andrzejd0

  Oceniono 1 raz 1

  Odwołujemy głosowanie! Jest tendencyjne! :)

 • martek2012

  Oceniono 3 razy 1

  na pierwszym miejscu dla mnie jest rynek w Zamościu na drugim Wrocławski, atak w ogóle to każdy rynek ma coś w sobie.

 • stefan261261

  Oceniono 1 raz 1

  a gdzie rynek w Opolu albo Rybniku, wogule sie miasta slaskie jakos pomija poza wroclawiem.

  polecam ponizej rynek rybnicki!!!!!!
  www.google.de/search?q=rybnik+rynek&hl=de&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=lnAIT7iVHcjLswamnbGDDw&sqi=2&ved=0CEMQsAQ&biw=1366&bih=638

 • brettka

  Oceniono 1 raz 1

  Jakie szanse ma Nowy Rynek w Łowiczu jeśli daliście stare zdjęcie sprzed modernizacji?????!!
  www.lowicz.eu/serwis/index.php?id=684

 • kato28

  Oceniono 1 raz 1

  A gdzie KATOWICE?? :-))))))))))))))))))))

 • calidris

  Oceniono 1 raz 1

  Bazar Różyckiego!

 • waldemarek17

  Oceniono 1 raz 1

  Ta nima jak rynek Gliwicki :-) Tajoj.

 • brzuchaczmarcin

  Oceniono 1 raz 1

  W Brodnicy też jest trójkątny rynek!!! Trzeba było zadać sobie trochę trudu i poszukać w internecie...

 • jerzyt21

  Oceniono 1 raz 1

  Czy nie można było zamieścić zdjęć, na których budynki stałyby prosto? Takie przewracające się domy fatalnie wpływają na wrażenie estetyczne, zwłaszcza że ma to być głosowanie na "najładniejszy rynek w Polsce". Dla grafika komputerowego doprowadzenie do właściwej perspektywy to "pikuś" :-!

 • marcel1125

  Oceniono 3 razy 1

  A gdzie Świdnica?

 • ballest

  Oceniono 1 raz 1

  Moze ktos mie czym sie rozni wizualnie prawo magdeburskie od lubeckiego?

 • roar

  Oceniono 1 raz 1

  Najpiękniejszy rynek jest w moim miasteczku. Wielki, kwadratowy, obudowany frontami kamieniczek, z ratuszem w samym środku i skwerami ze szpalerem drzew w wolnej przestrzeni. Później człowiek miał spaczoną definicję rynku, wyjeżdżał do innych miast i myślał - jak to, byle obskurny placyk rynkiem nazywają?

  Celowo nie podaję lokacji, w ten sposób więcej osób będzie mogło się pod rzeczonym podpisać, każdy ma swój rynek. A różne wielkie miasta i inne miejscowości znane głównie z tego, że są znane, mogą nam skoczyć. O.

 • adam.de

  Oceniono 3 razy 1

  Czy ja coś przeoczyłem, czy może nie ma Gdańska i Długiego Targu (niby ulica, ale pełni rolę rynku)?

 • whopper

  Oceniono 1 raz 1

  tylko 3 rynki o ksztalcie trojkata? brodnica, w bydgoszczy sa 3....

 • whopper

  Oceniono 3 razy 1

  W Chelmnie nie ma zabytków??????? 3 potezne swiatyne gotyckie, niemal w pelni zachowane mury miejskie z bramami...k***wa, kto to pisze?

 • Gość: redhurt

  0

  Wyprowadziłem się do Skierek z Łowicza ze względu na władze w Łowiczu...... nic nie robią ........ już dawno powinien być wiadukt nad przejazdem a tylko wydają pieniądze na rekonstrukcje bitew nad Błoniami i koncerty...... niech ten historyk przejrzy na oczy w Łowiczu potrzebne są miejsca pracy oraz normalne drogi....... w lasku miejskim zrobili przejazd na Wygodę chyba po 100 latach ...... a ścieżka zdrowia dalej nie zagospodarowana, zamiast dawać 10 000 tys Enejowi zrobili by tam drogę dla dzieci..... wydają pieniądze na pomniki na błoniach na głupoty a nie myślą o mieszkańcach nie widzicie tego, Mamy konkretny peron , czemu go n ie odnowią jak W Skierniewicach ......? Brak funduszy .....? ........ Burmistrz ma zamiłowanie do historii niech wyjedzie i dinozaury odkopuje.......
  Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX