Z pasją o podróżach, wycieczkach i wyjazdach

Najlepsze atrakcje Polski - według obcokrajowców

  • Pin It
ak
03.01.2012 , aktualizacja: 03.01.2012 11:55
A A A Drukuj
Brytyjski dziennik "The Guardian" zamieścił jakiś czas temu w swoim internetowym wydaniu artykuł o najciekawszych polskich atrakcjach i wycieczkach po Polsce. O dziwo, nie są to typowe polskie atrakcje, które przychodzą nam do głowy w pierwszej kolejności. Znalazły się wśród nich i oryginalne pomysły. 
Fot. Paweł Kozioł / AG

Aż jedna czwarta wszystkich zamków i pałaców w Polsce znajduje się na Dolnym Śląsku, a dokładnie w Dolinie Pałaców i Ogrodów, jak nazwano 100 km kw. w pobliżu Jeleniej Góry. Blisko siebie leży tu 30 gotyckich zamków, wież obronnych, renesansowych dworów, barokowych pałaców i XIX-wiecznych rezydencji otoczonych wspaniałymi parkami krajobrazowymi. Malownicze okolice upodobała sobie kiedyś pruska rodzina królewska, która przyjeżdżała tu na wakacje. Dziś w dawnych pruskich pałacach powstają pensjonaty i hotele, które starają się utrzymać dawny charakter budowli. Nocleg w pałacu to ciekawe przeżycie. "The Guardian" poleca pałac w Łomnicy. Dawna siedziba księżnej Luizy, córki króla pruskiego Fryderyka Wilhelma III, to dziś duży luksusowy, znakomicie odrestaurowany hotel z rozległym tarasem z widokiem na park i rzekę.

Zobacz więcej na temat:

Podziel się

Skomentuj:

Zaloguj się. Jeśli nie posiadasz konta zarejestruj się.

Komentarze (10)

  • milewidziany

    0

    Dodałbym jeszcze atrakcje światowej klasy:
    - Kopalnię soli w Wieliczce
    - Bieszczady z dziką przyrodą
    - Górę Żar z najpiękniejszym widokiem w Polsce na kaskadę Soły z 2 zaporami i widokiem na Beskid Śl.
    - Zamek w Czorsztynie i przełom Dunajca
    - Zamek w Pieskowej Skale w Jurze K-Cz
    - Mazury
    - Klasztor Kamedułów w Adamowie
    - i wiele innych

  • hotelmix

    0

    Super oferta na goo.gl/jjdHw - Tylko 399zł za weekendowy (3 dniowy) pobyt w Hotelu*** w Poznaniu

  • kaper_trojgard

    0

    Do Łeby po bursztyny? To chyba wyłącznie do kramów z pamiątkami. W pakiecie może być jeszcze foka Pamiątka z Łeby Zhongguozhizao.

    W Łebie i okolicy są rozmaite ładne i ciekawe rzeczy (te najbardziej oklepane: wydmy, wyrzutnia V-2, ruiny kościoła w Starej Łebie) - ale bursztynów to akurat tam jest najmniej.

  • 2pyralginy

    0

    "Najlepsze atrakcje"? To znaczy, że atrakcje mogą być dobre lub złe?

  • niveau

    Oceniono 2 razy 2

    dodałabym Podlasie - nietknięta natura, piękne lasy no i Puszcza Białowieska i niepowtarzalna atmosfera; poleciłabym jeszcze północ woj. podlaskiego z Wigrami i Jez. Hańcza oraz Suwalski Park Krajobrazowy :)

  • poczt_a

    Oceniono 1 raz 1

    Pozycja nr 1 - błąd. Pałac w Łomnicy nie nalezał do pruskiej księżniczki Luizy. Własnością Luizy był pałac w pobliskim Wojanowie, też jest w nim hotel. Pałac w Łomnicy był (i jest) własnością rodziny von Kuster.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

  • hotele
  • loty
  • Oferty Booking.com
  • Oferty FRU.PL