Węgry. Baseny termalne i kąpieliska - Eger

egertermal.hu

Eger

Góry, zabytki i wino "Bycza krew", a oprócz tego oczywiście baseny termalne - oto Eger w pigułce. W tym ciekawym mieście jest kilka kąpielisk. Egerskie wody pomagają przy reumatyzmie, chorobach kręgosłupa, stawów i mięśni, chorobach skórnych, kobiecych, kłopotach z przemianą materii. W największym kąpielisku, znajdującym się niedaleko centrum Egeru, jest kilka dużych basenów, w tym basen pływacki, rekreacyjny, termalny i masażowy. Do tego dochodzi bogata oferta wellness. W Egerze do dzisiaj zachowały się łaźnie tureckie, i - co najważniejsze - są one nadal czynne, można więc korzystać z dobrodziejstw wód termalnych w orientalnej atmosferze.

Noclegi w Egerze można znaleźć już w bezpośrednim sąsiedztwie kąpielisk, w mieście jest też kilka dobrych lokali gastronomicznych. Oprócz kąpielisk największą atrakcją Egeru są wina, przechowywane w piwnicach w wykutych w wulkanicznych skałach.

Termy w Polsce - zimny weekend w ciepłych wodach

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Rysiek N.

    Oceniono 2 razy 2

    W większości opisanych obiektów byłem więc nie rozumiem dlaczego autor pominął nowe i nowoczesne kąpielisko w Sarvar (www.sarvarfurdo.hu) Wspaniałe baseny i sauny, wodny świat zabaw dla dzieci, spa i hotel w bezpośrednim sąsiedztwie, małe spokojne miasteczko - polecam

  • Elżbieta Saracen

    0

    W Miszkolcu jest fatalnie.Woda zimna,w grotach sięga do pasa. W jedynym ciepłym basenie jest tłum ludzi i fatalna akustyka.Atrakcje typu jakuzzi działają co godzinę.Ladnie to tylko wygląda na zdjeciach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX