Turystyka ekstremalna, cmentarna, medyczna i inne - ciekawe trendy w turystyce

30.11.2012 12:29
Czy Polska stanie się hitem turystyki medycznej?

Czy Polska stanie się hitem turystyki medycznej? Fot. Shutterstock

Plaże Szarm el-Szejk - było. Costa Brava - było. Indie, Japonia i Francja też. Gdzie pojechać, jeśli nurkowanie na rafach koralowych to miłe wspomnienie z ubiegłego roku, a Rzym kojarzy się z upałem i hordami turystów? Mamy kilka podpowiedzi. Można pojechać na przykład na cmentarz. Albo do Alzacji na orgię wina i jedzenia. Potrzebny nowy nos, szczęka lub oczy? Zapraszamy na Tajwan lub do Tajlandii. Rozwód - proszę bardzo, jedziemy do Rumunii. Zaskakujące trendy w turystyce wcale nie mają aż tak mało fanów, jak mogłoby się wydawać. Choć niektóre są naprawdę dziwne...
Komentarze (8)
Turystyka ekstremalna, cmentarna, medyczna i inne - ciekawe trendy w turystyce
Zaloguj się
 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 4 razy 4

  Ja uprawiam bardzo specyficzny rodzaj turystyki: zwiedzam skocznie narciarskie. Jakby co absolutnie nie jestem jedyną skoczniołazicą na świecie, znam jeszcze trochę skoczniołazów... W każdym razie póki co weszłam na 245 skoczni, parę innych oglądałam bez okazji "zaliczenia" (wejścia na górę)... Zakochałam się w skoczniach; gdybym miała powiedzieć, co mnie w nich najbardziej zachwyca, odpowiedziałabym: różnorodność. Każda skocznia jest inna. (Jedna z moich "złotych myśli" na temat skoczni: "Wszystkie skocznie są piękne, a brzydkie skocznie są piękne w swej brzydocie".) Tylko niestety pewne czynniki utrudniają mi skoczniołazostwo: przede wszystkim brak pieniędzy i zupełny brak zdolności obsługi samochodu; jestem zależna od zbiorkomu oraz od mamy i przyjaciół posiadających samochody (a np. mama bynajmniej miłośniczką skoczni nie jest, raczej toleruje moje hobby).

 • ax-les-thermes

  Oceniono 7 razy 3

  Powinni do tych cmentarnych wycieczek dolaczyc Wawel, przecia tam lezy najwiekszy pRezydent w historii rodzaju ludzkiego...zamachniety przez pancerna brzoze i nie wiadomo kogo jeszcze...(oficjalnie trzeba troche jeszcze poczekac... bo wiedza i moze wreszcie powiedza [PiS i Macierewicz ..registered, patented & limited]) pod Smolenskiem.

 • Gość: nulla

  Oceniono 1 raz 1

  oj tam gdyby autor był to by wiedział że do Szarm nie jeździ się na plaże tylko na rafę i nurkowanie ;)

 • www.grossman.pl

  Oceniono 3 razy 1

  Nie trzeba jakoś daleko jeździć, żeby złapać ekstremalne wrażenia. Mnóstwo atrakcji jest w Polsce. Zaś na Ukrainie mamy Cmentarz Łyczakowski - ciekawszy niż większość najbardziej znanych na świecie (jeśli ma się dobrego przewodnika, bo zaprojektowany został tak, żeby się na nim zgubić - ani jednej prostej ścieżki!), mamy Czernobyl, mamy zakłady remontowe dla łodzi atomowych w środku góry, fikuśne skały, lodowe groty, wielokilometrowe jaskinie, wreszcie mnóstwo smakołyków i pięknych kobiet. Tuż za miedzą, bez interkontynentalnych przelotów.

  Pozdrawiam,
  Artur Grossman
  www.grossman.pl

 • ewellinee

  Oceniono 2 razy 0

  Ostatnio coraz częściej mówi się o turystyce medycznej. Pacjenci poszukując tańszych zabiegów i usług często przyjeżdzają do innych krajów w celu podjęcia leczenia. Więcej informacji o turystyce medycznej do Polski można znaleźć na www.medi-tour.pl

 • losiu4

  Oceniono 2 razy 0

  cmentarną prowadzi bardzo znane biuro: Miro&Rycho, Ryzy Łapownicy sp. z o.o.

  Pozdrawiam

  losiu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei