Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

Najpiękniejsze zamki i pałace świata

ak, red. aj
18.10.2012 12:30
A A A Drukuj
Dzięki wspaniałym zamkom i pałacom rozsianym po całym świecie możemy się przenieść w przeszłość. Zachwycają nas swoją architekturą, ogromem, przepychem, niektóre są jak z bajki. Prezentujemy tylko kilka z najpiękniejszych zamków i pałaców na świecie. Wybór subiektywny, czekamy na Wasze inne propozycje.

Zamek Hohenzollern, Niemcy / shutterstock

Zamek Hohenzollern mieści się na szczycie góry o tej samej nazwie, ok. 50 kilometrów od Stuttgartu. Aby zwiedzić jego wnętrza, które zajmuje obecnie muzeum, trzeba się wspiąć na wysokość prawie dziewięciuset metrów. Górująca nad okolicą budowla prezentuje się zjawiskowo, zwłaszcza podczas mgły, z której wynurzają się jej wieże i mury. Dawniej zamek ten zamieszkiwali członkowie dynastii Hohenzollernów, którzy w XIX i XX wieku panowali m.in. w Brandenburgii, Prusach i Rumunii. Badacze przypuszczają, że pierwsze fundamenty postawiono tu w XI wieku.

Zobacz także
Komentarze (35)
Zaloguj się
 • Gość: ja

  Oceniono 19 razy 15

  Cały ten dział służy jedynie zarabianiu na reklamach po kliknięciu w kolejne slajdy. A biorąc pod uwagę, że obecnie do Lhasy można dojechać klimatyzowanym pociągiem to faktycznie jest to miejsce trudno dostępne.

 • kropkacom

  Oceniono 9 razy 1

  Zamek Praski? Najpiękniejszy, bajkowy? Opad rąk. Takie kryteria spełnia na przykład zamek Hluboká www.zamek-hluboka.eu/en/

 • 0

  jeszcze można dużo dodać do tego zestawienia, tu sporo zdjęć [url]http://www.zarezerwuj.pl/przewodnik/slowenia/predjamski-zamek/[/url]

 • Gość: bagiet

  0

  moim ulubionym zamkiem ever jest Saint Urlich w alzacji (czy lotaryngii:)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX