Najpiękniejsze zamki i pałace świata

ak, red. aj
18.10.2012 12:30
A A A
Dzięki wspaniałym zamkom i pałacom rozsianym po całym świecie możemy się przenieść w przeszłość. Zachwycają nas swoją architekturą, ogromem, przepychem, niektóre są jak z bajki. Prezentujemy tylko kilka z najpiękniejszych zamków i pałaców na świecie. Wybór subiektywny, czekamy na Wasze inne propozycje.

Zamek Hohenzollern, Niemcy / shutterstock

Zamek Hohenzollern mieści się na szczycie góry o tej samej nazwie, ok. 50 kilometrów od Stuttgartu. Aby zwiedzić jego wnętrza, które zajmuje obecnie muzeum, trzeba się wspiąć na wysokość prawie dziewięciuset metrów. Górująca nad okolicą budowla prezentuje się zjawiskowo, zwłaszcza podczas mgły, z której wynurzają się jej wieże i mury. Dawniej zamek ten zamieszkiwali członkowie dynastii Hohenzollernów, którzy w XIX i XX wieku panowali m.in. w Brandenburgii, Prusach i Rumunii. Badacze przypuszczają, że pierwsze fundamenty postawiono tu w XI wieku.

Zobacz także
Komentarze (36)
Zaloguj się
 • cudaarchitektury

  Oceniono 12 razy 12

  Pałac Zwinger robi naprawdę niezłe wrażenie. Według mnie należy do czołówki najpiękniejszych zabytków architektury świata. Ciekawostki o pałacu znalazłem tu - cudaarchitektury.pl/palac-zwinger/

 • Gość: ja

  Oceniono 26 razy 8

  Cały ten dział służy jedynie zarabianiu na reklamach po kliknięciu w kolejne slajdy. A biorąc pod uwagę, że obecnie do Lhasy można dojechać klimatyzowanym pociągiem to faktycznie jest to miejsce trudno dostępne.

 • Gość: kimkolwiek

  Oceniono 28 razy 2

  a legendarne francuskie zamki nad Loara? a zamki z Luxemburga np? Nie podobaja mi sie takie subiektywne listy zamkow:(

 • Gość: gosc.anna

  0

  bardzo ladny palac

 • Gość: bagiet

  0

  moim ulubionym zamkiem ever jest Saint Urlich w alzacji (czy lotaryngii:)

 • annaprus

  Oceniono 2 razy 0

  Moje typy do miana najpiekniejszych zamków i pałaców świata są nieco inne www.photo-travels.org/pl/collection/7/672/ ..... ale to sprawa gustu.

 • Gość: lol

  0

  A gdzie ku... nasz Wawel ?!

 • Gość: cjfbihfig

  0

  S4MhkT <a href="http://kclttdtnknzf.com/">kclttdtnknzf</a>

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX