Korea Południowa. Nie wychylaj się!

24.10.2011 09:27
Seul z lotu ptaka

Seul z lotu ptaka Fot. Tobias Kalleder

Stolica Korei Południowej poraża ogromem, hałasem, kolorami i zapachami. Seul nigdy nie zasypia. Przez całą dobę wszędzie są ludzie, a restauracje, kawiarnie, sklepy i kluby są otwarte i rozświetlone.
Komentarze (2)
Korea Południowa. Nie wychylaj się!
Zaloguj się
 • Gość: Mariusz

  Oceniono 8 razy 6

  Ten artykuł to stek bzdur! W Seulu jestem przynajmniej dwa razy w roku na około dwa tygodnia i w pełni zgodzę się z huashan, że Seul to jedna z najbezpieczniejszych stolic świata.
  Zdarzyło mi się wracać z imprezy metrem nad ranem i tam jak ktoś zwymiotuje na podłogę to policja nie wyrzuca go na zbity pysk z metra, tylko położy gazetę na wymioty i przypilnuje aby obywatel wysiadł na stacji, na której chce.
  Mało tego, w klubach koreańczycy nie przepychają się tak chamsko jak na polskich imprezach, jeśli Cie niechcący zahaczą to grzecznie leciutko kłaniają się głową. Z resztą w życiu codziennym nigdzie na świecie nie widziałem tak wysokiej kultury osobistej jak u Koreańczyków i to nie tylko u tych z Seulu, Nawet w najdalszym miejscu od stolicy, w Seogwipo na wyspie Jeju, obywatele są niezwykle przyjaźni i skłonni do pomocy, jesli ktoś nie chce pomoc to po prostu się wstydzi, jest niesmiały, a tak to młodzi czy starsi ludzie chodzący o lasce pomagają z chęcią odnaleźć miejsce do którego zmierzasz.
  Jeśli ktoś ma okazje jechać gdzieś poza europe, to pierwszym miejscem jakie powinien zobaczyć to Seul, nigdzie indziej się nie czułem tak bezpiecznie i szczęśliwie jak tam.

 • huashan

  Oceniono 3 razy 3

  mieszkalam w Korei ponad 17 lat i NIE MA na swiecie bardziej przyjaznego miejsca do zycia.Zarowno w Seulu jak i na prowincji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei