Top 15. Najsłodsze zwierzęta świata

ak
11.10.2012 16:05
A A A
Zwierzęta zaskakują, bawią, rozczulają i budzą zachwyt. Oto nasz subiektywny ranking. Poznajcie najsłodsze zwierzęta świata. Które z nich jest najbardziej urocze?

Fot. Shutterstock

Nieświszczuk, zwany też pieskiem preriowym występuje w Ameryce Północnej i Środkowej. Zwierzęta te nie są spokrewnione z psami, jak wskazuje na to ich nazwa, ale z wiewiórkami. Nazywane są pieskami, bo w chwili zagrożenia wydają odgłosy podobne do szczekania, a preriowymi dlatego, że zamieszkują prerie. Te nieduże gryzonie kopią nory pełne tuneli i komór, w których potrafi mieszkać nawet kilkanaście tysięcy dojrzałych i młodych osobników. Mieszkają w koloniach, nazywanych "miastami". Są roślinożerne. Kolonia skupiająca 25000 nieświszczuków zjada podobno tyle pożywienia, co 100 krów lub 800 owiec, przez co od wielu lat gryzonie te są tępione przez farmerów uważających je za szkodniki. Pieski preriowe spotkać można m.in. w Parku Narodowym Badlands w południowo-zachodniej części stanu Dakota.

Niesamowite zwierzęta świata (i gdzie można je spotkać)

Zobacz także
Komentarze (16)
Zaloguj się
 • iwenhow

  Oceniono 4 razy 4

  Małe małpiszony z matką wyglądają jak dzieci
  www.animal-planet.org/pl/collection/130/

 • Gość: kacper

  Oceniono 3 razy 3

  Lemur juljan z madakaskaru

 • Gość: ertana

  Oceniono 3 razy 3

  super

 • Gość: hfhfhfhf

  Oceniono 2 razy 2

  fajne zwierzęta
  :} (a)

 • Gość: ertana

  Oceniono 2 razy 2

  sol słodkie

 • Gość: kacper

  Oceniono 1 raz 1

  piesek?!

 • Gość: Najslodsze

  Oceniono 1 raz 1

  www.najslodsze.pl - strona ze wszystkim co najsłodsze w sieci ;) znajdziecie tam mnóstwo obrazków zwierząt ale także wiele wiele innych ;) zapraszam do odwiedzania ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX