Hansa Park, Skierksdorf (Niemcy)

hansa park

hansa park jphintze/flickr.com

Podziel się

Nadmorski Hans Park to park tematyczny i przygodowy, który spodoba się nie tylko maluchom marzącym o zostaniu wilkiem morskim. Położony jest w Skierksdorf na wybrzeżu Zatoki Lubeckiej.

Park obejmuje około 46 ha. Całość podzielona jest na 12 krain tematycznych w tym m.in.: Krainę przygody, Bonanza-City, Obóz drwali, Krainę dzieci, Mexico, Krainę piratów i Cuda wodne. Łącznie w Hansa Parku znajduje się ponad 125 atrakcji, w tym 36 karuzel i kolejek górskich. Najlepiej przetestować je samemu. My polecamy zjazd kolejką górską "Fluch von Novogrod" - kąt nachylenia kolejki (pędzącej w  całkowitych ciemnościach) to aż 97 stopni!

Do Hansa Parku można dojechać różnymi środkami lokomocji. Z pewnością najszybsza i najwygodniejsza jest opcja samochodowa. Należy kierować się autostradą A1 Lubeka - Puttgarden i zjechać zjazdem numer 14 "Neustadt-Mitte". Dla osób niezmotoryzowanych wygodnie będzie dojechać pociągiem do stacji Skierksdorf. Należy wybrać pociąg regionalny jadący z Hamburga, Lubeki, Neustadt lub Puttgarden. Stacja kolejowa położona jest około 10 minut pieszo od Hansa Parku. W przypadku podróży samolotem najlepiej skorzystać z lotniska Lübeck-Blankensee lub Hamburg-Fuhlsbüttel.

Hansa Park otwarty jest od 15 kwietnia do 23 października, codziennie w godzinach 9.00-18.00. Przejażdżki i pokazy startują o godzinie 10.00. Bilet wstępu na teren parku to koszt ok. 125 zł dla osoby dorosłej, ok. 100 zł dla dzieci (4-14 lat) oraz osób powyżej 60 roku życia.

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (46)
10 parków rozrywki w Europie, gdzie będziecie się bawić jak dzieci
Zaloguj się
 • manieksopocki

  Oceniono 54 razy 50

  Jakimś tragikomicznym żartem jest pominięcie Heide Parku w Soltau (Niemcy).

 • Gość: dada

  Oceniono 29 razy 29

  a co z parkiem Asterixa pod Paryżem?

 • Gość: szabla

  Oceniono 19 razy 17

  Brakuje Phantasialand w Brühl.

 • Gość: raguel

  Oceniono 8 razy 8

  Hello!

  Czy to powalające 123 000 m kw. to czasem nie daje kwadratu o boku 350 m. lub w kilometrach kwadratowych nie daje nam waqrtości rzędu 0,123???? Wydaje się jakby ten marketingowy blask wielkości nagle nabrał patyny.

 • Gość: wojt

  Oceniono 7 razy 7

  wątpię że Himmelskibet w Tivoli to najwyższa na świecie karuzela, w Wiedniu na Praterze jest karuzela wysoka na 117 m to troszke więcej niż 80 m

 • Gość: M

  Oceniono 6 razy 6

  Jeszcze jest fajna Mirabilandia we Włoszech

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 3 razy 3

  Bylem i w Disneylandie kolo Paryza i w Legolandzie, w Märchenwald (Wolfratshausen), Jimmy's Fun Park kolo Augsburga, PLAYMOBIL FunPark kolo Norymbergii, Bayern-Park, Westernpark kolo Regensburga itd.

  Ale nigdzie nie ma takiej zabawy i nie ma takiego cyrku jak jest w Monachium w czasie Oktoberfestu!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei