Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

10 parków rozrywki w Europie, gdzie będziecie się bawić jak dzieci

RIO
22.05.2013 14:10
A A A Drukuj

jphintze/flickr.com

Nadmorski Hans Park to park tematyczny i przygodowy, który spodoba się nie tylko maluchom marzącym o zostaniu wilkiem morskim. Położony jest w Skierksdorf na wybrzeżu Zatoki Lubeckiej.

Park obejmuje około 46 ha. Całość podzielona jest na 12 krain tematycznych w tym m.in.: Krainę przygody, Bonanza-City, Obóz drwali, Krainę dzieci, Mexico, Krainę piratów i Cuda wodne. Łącznie w Hansa Parku znajduje się ponad 125 atrakcji, w tym 36 karuzel i kolejek górskich. Najlepiej przetestować je samemu. My polecamy zjazd kolejką górską "Fluch von Novogrod" - kąt nachylenia kolejki (pędzącej w  całkowitych ciemnościach) to aż 97 stopni!

Do Hansa Parku można dojechać różnymi środkami lokomocji. Z pewnością najszybsza i najwygodniejsza jest opcja samochodowa. Należy kierować się autostradą A1 Lubeka - Puttgarden i zjechać zjazdem numer 14 "Neustadt-Mitte". Dla osób niezmotoryzowanych wygodnie będzie dojechać pociągiem do stacji Skierksdorf. Należy wybrać pociąg regionalny jadący z Hamburga, Lubeki, Neustadt lub Puttgarden. Stacja kolejowa położona jest około 10 minut pieszo od Hansa Parku. W przypadku podróży samolotem najlepiej skorzystać z lotniska Lübeck-Blankensee lub Hamburg-Fuhlsbüttel.

Hansa Park otwarty jest od 15 kwietnia do 23 października, codziennie w godzinach 9.00-18.00. Przejażdżki i pokazy startują o godzinie 10.00. Bilet wstępu na teren parku to koszt ok. 125 zł dla osoby dorosłej, ok. 100 zł dla dzieci (4-14 lat) oraz osób powyżej 60 roku życia.

Zobacz także
Komentarze (46)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX