Top 15. Najpiękniejsze widoki świata

ak
13.08.2012 18:23
A A A
Na świecie jest tak wiele pięknych miejsc, że nie sposób być w nich wszystkich. Szczęściarzem jest jednak ten, który zobaczy przynajmniej nasze top 15. Oto widoki, które warto mieć przed oczami chociaż raz w życiu.

Shutterstock

"Jeśli nie odwiedziłeś zatoki Ha Long, to nie byłeś jeszcze w Wietnamie", pisał chiński poeta Xiao San. Przepiękna i jedyna w swoim rodzaju zatoka znajduje się w północno-wschodnim Wietnamie. Obejmuje obszar ponad półtora tysiąca kilometrów, na którym rozsianych jest 1969 skalistych wysepek. Ci, którzy odwiedzili Ha Long twierdzą, że jest w tym miejscu coś magicznego. Widok tysiąca maleńkich wysepek, rysujących się wyrazistymi konturami na tle horyzontu skąpanego w jaskrawych barwach zachodu, zostaje w pamięci na całe życie. Pomiędzy wyspami często rozpościera się delikatna mgła dodająca tajemniczości krajobrazowi obserwowanemu ze statku. W świetle słońca woda ma czasem kolor turkusowy, a wynurzające się z niej skały i wysepki są soczyście zielone.

Zobacz także
Komentarze (15)
Zaloguj się
 • tomeu

  Oceniono 18 razy 16

  Parę(naście) zdjęć z shutterstocka po pół dolca za sztukę, kopiuj i wklej z wikipedii plus kilka losowych zachwytów, kilka godzin pracy gimnazjalisty, który to złoży do kupy za parę zeta - i mamy kilkanaście tysięcy odsłon strony.

  Dobry przeklik nie jest zły.

 • marekkrukowski

  Oceniono 12 razy 12

  Jakim trzeba być kretynem, żeby w dobie Google Earth powtarzać XVIII-wieczne spekulacje, że akurat Mur Chiński jest widoczny z kosmosu, a żadne inne budowle nie. Wstyd!

  en.wikipedia.org/wiki/Great_Wall_of_China#Visibility_from_space

 • bekessy

  Oceniono 12 razy 10

  Każde zdjęcie na osobnej stronie? Nie, dziękuję.

 • petrrr1

  Oceniono 5 razy 3

  widziałem Bagan i ko phi phi. szczególnie bagan rewelacyjny

 • patrixjer

  Oceniono 7 razy 3

  ale photo shopa, widziałem Florencję z tej perspektywy i o tej porze roku, takich kolorów nie było, oszuuści!

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 2 razy 2

  Shutterstock

  I wszystko jasne

 • pandzik

  Oceniono 8 razy 2

  Extra, miałem je przed oczami ten raz.

  Dziękuję Gazeto.

 • upablada

  Oceniono 1 raz 1

  powtarzacie się

 • Gość: lo.ri

  0

  dla mnie jednym z ładniejszych widoków jest wąwóz prowadzący do Skarbca w Petrze. piękny kolorowy kanion którego ściany zmieniają kolor w zależności od pory dnia. jestem zafascynowana Jordanią. byłam w tym roku na wycieczce objazdowej z Alfą i muszę przyznać że widoki zapierają dech. Petra czy pustynia Wadi Rum są przepięknymi miejscami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX