Grecja. 10 najładniejszych greckich miasteczek

ak
28.06.2013 12:24
A A A
Bielone domki na tle turkusowego morza, urocze porty, weneckie fortece, ciasne uliczki i przytulne tawerny. Greckie miasta mają to do siebie, że nie chce się ich opuszczać. Oto 10 miast i miasteczek, które warto odwiedzić w Grecji.

Fot. Shutterstock

Santorini różni się od innych wysp greckich. Niebieskie kopuły kościołów i bielone ściany budynków są nieodłącznym elementem krajobrazu wyspy. Oia to najbardziej eleganckie miasteczko na wyspie Santorini, położone na jej północnym cyplu. Labirynty uliczek miasta z ciasno stłoczonymi domkami i prawosławnymi kościółkami zsuwają się po zboczach na samą krawędź kaldery. Te położone najniżej wręcz zwisają nad przepaścią, tworząc zachwycający krajobraz. W białych domkach mieści się mnóstwo knajpek, kafejek i  butików artystycznych, jest też prawdziwy, płaski deptak z którego rozciąga się fantastyczny widok na wulkan i całą wyspę.

Zobacz także
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • crizs

  Oceniono 7 razy 5

  Rethymnon cudowny, okolice również.. warto wybrać się autem w pobliskie góry (uwaga na strome podjazdy).. kawa w śliczniej knajpie nad przepaścią smakuje jak najlepszy horror..

 • Gość: thaliestris

  Oceniono 6 razy 2

  Hmmm, może nieco bardziej adekwatny byłby tytuł "9 najpiękniejszych miasteczek wysp greckich i jedno z kontynentu na dodatek". Wyspy greckie są bardzo piękne, ale w kontynentalnej części kraju urokliwych miasteczek, jak na przykład Makrynitsa na półwyspie Pilio (albo, jak pewnie częściej się ciągle u nas mówi, Pelion) też nie brakuje :).
  Oraz, chyba lepiej, z punktu widzenia języka, się zdecydować: albo Nauplion, wedle nazwy starogreckiej, albo Nafplio, dzisiejszej, bo Nafplion to trochę ni to, ni sio ;)

 • j.xenir

  0

  Santorini, mimo, że cały czas przezywa oblężenie turystów, jest naprawdę niesamowite. Te domki na wulkanie, w których taras jest jednocześnie sufitem apartamentu sąsiada z dołu :) I te pokręcone uliczki... zobaczone.pl/kreta/santorini-wyspa-zakochanych/

 • gregorpio38

  Oceniono 1 raz -1

  Pewne oferty wyjazdów do Grecji znajdziecie na stronie www.centrumwakacji.pl. szczególnie polecam dla mieszkańców Krakowa bo firma ma oddział w tym mieście, ale w internecie wygodniej i szybciej.

 • Gość: mm

  Oceniono 10 razy -4

  Szkoda że rozkoszną atmosferę pieszych ekskursji psują nachalni restauratorzy wyłaniający się niespodziewanie ze swoich knajp i nawołujący do skorzystania ze swoich usług. Jeśli nie przystoisz obrazą Cię pod nosem, przeklinając twój kraj i twoje złotówki. tacy gościnni bywają Kreteńczycy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX