Komentarze (46)
Taka jest Słowacja!
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • kstempn

  0

  @xki, @arno-ger
  Wielokrotnie byłem w Słowacji, niechęci do Polaków (myślę o sobie i mojej rodzinie) nie zauważyłem, wręcz przeciwnie.
  Na Słowacji jedzenie w restauracjach jest dobre i na tyle tanie, że nie ma sensu chodzić do KFC.

 • marcyska70

  0

  Od lat jeżdżę do Słowackiego Raju. Ciągle coś mnie zaskakuje, w tym roku Suha Bela. Czad!!! Czegoś takiego nie ma nigdzie w Europie, a może i na świecie. Pionowe drabiny przy wodospadzie.Rewelacja. U nas by na to "służby" nie pozwoliły. W tym roku turystów jakby mniej było niż zazwyczaj!
  Do xki Słowacja to nie Bratysława, tak jak Polska to nie Warszawa.

 • xki

  0

  Do tego należy dodać niechęć do Polaków, paliwo i pamiątki w Bratysławie droższe nawet niż w pobliskim Wiedniu, ogólna drożyzna - nawet w porównaniu z Austrią (pomijając już że w takim KFC w byle centrum handlowym zestaw kosztuje ok 2-3 razy więcej niż w Warszawie), ogólny syf w ich stolicy jak u nas na dworcach 20 lat temu i to tuż przy tych najbardziej uczęszczanych szlakach. Tylko piwo tanie, jeśli 6-7zł za pół litrowy kufel na starym mieście jest jakąś atrakcją.
  Taka jest Słowacja.

 • lukasgld

  Oceniono 1 raz -1

  Na Słowacji byłem kilka razy i nie daleko kilka km od granicy w ostatnim czasie. Mają Euro ceny podobne jak u nas może trochę wyższe. Góry i północno wschodnia Słowacja to siedliska Romów, Cyganów. Ogólnie fajny kraj do turystyki bo mają góry i ciepłe źródła niestety przez wprowadzenie Euro wyrównali ceny z Polską nie są atrakcyjni cenowo.

 • poborowy102

  Oceniono 1 raz -1

  Słowacy, tak jak i Czesi, do poł. lat 90. nie przejawiali prawie żadnej inicjatywy indywidualnej w kwestii zarabiania kasy i własnej działalności (w przeciwieństwie do Polaków), nad jednym z największych kąpielisk we wschodniej Słowacji stało co prawda kilka blaszanych budek: z piwem ze 2 i z goframi ze 3, ale wszystkie wyglądały jakby stałmiały już z 10 lat. Był też tam jeden motel z restauracją, w której były tylko 4 potrawy - codziennie takie same: grochówka, rosół, kurczak smażony z knedlikami i gulasz z knedlikami. Oraz piwo i wódka. Noclegi, poza motelem, w domach wczasowych z l. 80. 70. - to było fajne, tanio, a pokój ok. Teraz się jednak sporo zmieniło.

 • poborowy102

  Oceniono 1 raz -1

  Gdy byłem na Słowacji na pocz. l. 90 to to była bieda z nędzą, wyglądało to gorzej niż Polska w l. 80, albo tak samo. Najbardziej rozbawiały mnie ich hamburgery w jedynym czynnym w niedzielę punkcie gastronomicznym w jednym ze srednich miast - była to bułka z grubym plasterkiem mielonki - podana na zimno.

 • krajidiotow

  Oceniono 1 raz -1

  @ agpagp

  Zamki owszem, ale obok tez pozostawione w gorach osady blokow pelne romskich desperatow, jakies kopalnie i fabryki azbestu, wyludnione miasteczka i pobocza pelne bawiacych sie dzieci, wschodnia Slowacja zna pojecie "fawele", a drogi, ktore za komuny byly obiektem naszych westchnien sa z rzadka remontowane i w srednim stanie, z wyjatkiem nowych calkiem fragmentow autostrad. Slowacy staja sie przykrymi dla przyjezdnych nacjonalistami i do "czeskiego luzu" brakuje im tyle co nam do "niemieckiego porzadku" ... Smazeny syr sie przejadl, piwo nadal dobre , gory piekne i kult sporotwego trybu zycia godny pozazdroszczenia...

 • ikmar

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedyś jeździłem na Słowację w celach rekreacyjnych. Przestałem . I wcale mi tego kraju nie brakuje.
  Czasem jak przejeżdżam tranzytem i widzę jak słowacka policja znalazła sobie dojne krowy z polskich kierowców , to wiem , że nie ja jeden się ze Słowacji wyleczyłem.

 • blablick

  Oceniono 1 raz -1

  ....I budują autostrady w tempie dla nas nieosiąganym. O inwestycjach nie wspomnę.
  PS.Ile tych Słowaków jest ? Osiem mln?

 • arno-ger

  Oceniono 1 raz -1

  Szkoda tylko, ze czesto tez niezbyt sympatyczni wobec Polakow ludzie !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX