Wakacje na wyspie. Malta - śródziemnomorska księżniczka

22.06.2015 10:00
malta, grecja

malta, grecja Fot. Shutterstock

Śródziemnomorska Malta to jedno z tych miejsc, których polscy turyści jeszcze nie zdążyli odkryć na masową skalę. Może dlatego, że plaże są tu raczej skaliste, a oferty wycieczek z biur podróży niezbyt liczne. Malta jest jak piękna kobieta, którą nie wszyscy widzą, bo nie stoi w pierwszym rzędzie. Ale gdy już się ją dostrzeże, nie można oderwać oczu.

Komentarze (24)
Wakacje na wyspie. Malta - śródziemnomorska księżniczka
Zaloguj się
 • egon_olssen

  Oceniono 23 razy 21

  Polecam Maltę wszystkim spragnionym urokliwej, przyjaznej atmosfery.
  Artykuł, jak większość w tym cyklu, aż roi się od błędów i niedopowiedzeń. Najlepszym środkiem lokomocji na Malcie wcale nie jest samochód (ruch tam jest lewostronny), ale komunikacja autobusowa, a do zwiedzania wygodne są też autobusy Sightseeing - dwie pętle po Malcie i jedna po Gozo. Daniem regionalnym jest przede wszystkim fenek, czyli duszony królik. Pominięto tu choćby rejs statkiem po zatokach wokół Valetty, niebieskie atrakcje każdej z wysp, a więc nie tylko Błękitną Lagunę na Comino, ale też Lazurowe Okno na Gozo i Błękitną Grotę na Malcie, Golden Bay, liczne twierdze, miasteczko rybackie Marsaxlokk, prehistoryczne świątynie Hagar Qim czy kościelne święta - festy.

 • Malta Gozo Comino

  Oceniono 11 razy 9

  Byliśmy na Malcie i jesteśmy zachwyceni. Nasze relacje i wiele praktycznych wskazówek, włącznie z planami zwiedzania znajdziecie na blogu podróżniczym o Malcie i Gozo: www.maltaigozo.pl Zapraszamy

 • kasiapil

  Oceniono 6 razy 6

  Na Malcie czuję się jak u siebie w domu. Językiem urzędowym wyspy jest angielski.
  Hypogeum, podziemna świątynia licząca około 5000 lat, znajduje się w Paoli. Rezerwację na zwiedzanie należy dokonać około dwa miesiące przed, na stronie internetowej. Rejsy łódką do Blue Grotto nie odbywają się przy wietrznej pogodzie - ja niestety tak miałam. Błekitna laguna to turkusowy raj - tutaj kręcono sceny do superprodukcji filmowej Troja. Wysepka - 30 km na 20... przeurocza!

 • glam1

  Oceniono 8 razy 4

  "bez problemu można korzystać też z miejscowej, doskonale zorganizowanej komunikacji, która sprytnie łączy najważniejsze punkty wyspy."
  haha to chyba zart jest :) Mieszkam na Malcie i jest to fajny kraj ale publiczny transport jest fatalny :)

 • Agnieszka Cieśla

  Oceniono 2 razy 2

  Byłam na Malcie w październiku 2014 z grupą znajomych i wszyscy wróciliśmy usatysfakcjonowani z tych wakacji. Wynajęliśmy apartament w mieście Melliecha, zaraz przy wybrzeżu. Do poruszania się po wyspie wynajęliśmy samochód, śniadania i kolacje jadaliśmy w apartamencie, a obiady w różnych restauracyjkach. Plan urlopu był taki, żeby codziennie pojechać w innym kierunku i zobaczyć inny kawałek wyspy, plus Gozo i Comino. Pogoda była całkiem przyjemna, cały czas świeciło słońce, tylko przez dwa dni był extra silny wiatr. Jak to w październiku dni były krótkie. Oprócz tego że dużo zwiedzaliśmy mieliśmy czas na plażowanie (1-2 plaże dziennie). Malta ma głównie plaże kamieniste, ale warto zaopatrzyć się w listę tych piaszczystych. Najładniejsze miejsca to Błękitna Laguna, Błękitna Grota, Lazurowe Okno, twierdze, forty, świątynie, miasteczka i wiele innych. Jedyne co mnie zawiodło to Ogrody Buskett, ale może to przez porę roku, może w lecie jest bardziej zielono i kolorowo. Generalnie polecam jak najbardziej:)

 • Gość: j.xenir

  Oceniono 1 raz 1

  Ja mam bardzo pozytywne wspomnienia z Malty. Jedyne co mi trochę przeszkadzało, to upał oraz wszędobylskie śmieci - http://zobaczone.pl/kategoria/malta/

 • Gość: mirek

  Oceniono 1 raz 1

  Polecam wyjazd na Maltę. Fantastyczne Państwo. Osobiście jestem pod wrażeniem wyspy Gozo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei