Orle Gniazdo na Kehlsteinie - górska posiadłość Hitlera

hitler, orle gniazdo, niemcy, bawaria

hitler, orle gniazdo, niemcy, bawaria Fot. Shutterstock

Podziel się

Górska willa Orle Gniazdo na Kehlsteinie to podarunek od NSDAP dla Adolfa Hitlera z okazji jego 50 urodzin. Znajduje się na wysokości 1834 m n.p.m. i wciąż przyciąga setki tysięcy turystów żądnych mrocznych wrażeń. Znajduje się ona w pobliżu kurortu Obersalzberg pod Berchtesgaden w bawarskich Alpach.


Ciekawostką jest fakt, że Adolf Hitler przebywał tu zaledwie dziesięć razy i zawsze były to wizyty bardzo krótkie. Swoją niechęć do górskiej willi tłumaczył podobno złym samopoczuciem na tej wysokości, ale z relacji jego współpracowników wynika, iż bał się raczej zbombardowania przez samoloty aliantów. Nie może to nikogo dziwić, biorąc pod uwagę usytuowanie tej ciekawej budowli. Willa może robić wrażenie - droga z parkingu prowadzi do wielkiej skały, w której wykuto szyb windy wiozącej gości do położonego wyżej budynku. W willi, która kosztowała niegdyś ponad trzydzieści milionów marek, dziś możemy zobaczyć wystawę poświęconą historii obiektu. Jednak największą zaletą tego miejsca są niesamowite widoki, jakie się stąd rozciągają.


W Orlim Gnieździe znajduje się także restauracja, ale ze względu na swoje usytuowanie jest ona dość droga. Jeśli mamy ochotę na ambitną wyprawę, można stąd wyruszyć szlakiem na szczyt Hoher Göll. Przygotować się jednak trzeba na solidną wspinaczkę, która potrwać może około czterech godzin.

 

Niemcy. Frankonia - Arkadia odbudowana

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (6)
Niemcy. Bawaria - niemiecki Disneyland
Zaloguj się
 • Oceniono 2 razy 2

  Bawaria to nie tylko zamki i góry, można też dobrze zjeść i wypocząć :) Taki wyjazd łatwo zorganizować samemu. Co warto zobaczyć? travelingilove.com/garmisch-partenkirchen/

 • chrisraf

  Oceniono 1 raz 1

  Norymberga byla kulturowym centrum Europy srodkowej. Tutaj wynaleziono globus, zegarek na przegubie, z tad "poszly" pierniki do Thorn / Torun, tutaj napisano pierwsza kronike swiata...

 • Andrzej Skrzyński

  0

  dojazd jest 21 %!, winda robi wrazenie, a na gorze jak to w gorach, byle by byla dobra pogoda czego zycze
  Andrzej

 • opiniodawca

  0

  "Maß" to jednostka objetosci a nie rodzaj kufla.

  opiniodawca.

 • chrisraf

  Oceniono 2 razy 0

  Jaki IDIOTA nazywa "Bawaria - niemiecki Disneyland"??? Pacany, to wlasnie tutaj czerpal Disnej wzorcow dla swojego wesolego miasteczka, nie odwrotnie!

 • chrisraf

  Oceniono 14 razy -2

  Tak wygladal tez Slask, zanim Polacy na nim zamieszkali i zrownali z kresami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei