Zamki nad Renem i winnice nad Mozelą to dobry pomysł na jesienną wyprawę [NIEMCY]

Kasia Kazimierowska
10.09.2014 11:41
A A A Drukuj
Czy lubicie zwiedzać zamkowe piwnice i klasztorne komnaty? Czy podoba wam się klimat posępnych murów na tle zachwycającej przyrody, pałacowych tarasów, z których roztaczają się niepowtarzalne widoki na zielone winnice, klify i surowe góry? Jeśli tak, zapomnijcie o plażach południa i wybierzcie się na wycieczkę szlakiem zamków w dolinie środkowego Renu i winnic nad Mozelą. Zachwycicie się wspaniałymi budowlami skrywającymi historie wielkich niemieckich rodów, nacieszycie przyrodą, regionalną kuchnią jak od mamy i... słynnym winem reńskim.
Komentarze (6)
Zaloguj się
 • shuimanao85

  Oceniono 14 razy 10

  Bardzo polecam dolinę Mozeli. Byłam tam tylko 1 dzień i widziałam tylko 1 zamek (Burg Eltz), ale te miejsce mnie oczarowało. Wrócę tam pewnego dnia na dłużej :) tylko muszę się trochę poduczyć niemieckiego... ;)

 • pboecker

  Oceniono 11 razy 9

  Zapraszam , z wyjatkiem nowobogackich chamow bez oglady przynoszacym wstyd Polsce

 • konigin

  Oceniono 8 razy 8

  1. Ren w plomieniach- Rhein in Flammen odbywa sie zawsze w pierwszy weekend maja od Koblencji po Bonn (najpiekniej wyglada w Remegen przy resztkach tego slynnego mostu, ktory zostal tez uwieczniony w amerykanskim filmie wojennym "Most z Remagen").
  2. Marienfels nie jest juz rezydencja Thomasa Gotschalka (sprzedal go trzy lata temu, teraz mieszka w Berlinie).
  Ja osobisicie polecam Doline rzeki Ahr, ktorej rejon jest namniejszym w Niemczech rejonem winnym, ktorego wina sa praktycznie nie do kupienia gdzie indziej, a stamtad pochodza wina rodziny Meyer-Näckel (niemieccy koneserzy uznaja ich wina znad Ahr i te z ich winnic w RPA za wyjatkowe, ale ja wole te z Dagernovy, czyli od winiarzy z Dernau i od rodziny Kriechel).
  Procz Ahrtal polecam osobiscie oczywiscie lezacy nieopodal Eifel, bajkowy krajobrazowo region powulkaniczny z jedynym czynnym w Niemczech wulkanem pod jeziorem Laach (obok jedno z najslynniejszych romanskich opactw benedyktynskich Maria Laach), zamkiem Bürresheim (siostrzanym zamkiem Burg Eltz), slynnym nazistowskim Ordensburg Vogelsang, Mendig z Lavadom (na glebokosci 32 m w glab 3 kilometrowa jaskinia z bazaltowymi formami skalnymi), przecudnymi miasteczkami Bad Münstereifel, Monschau, Nideggen, Prüm. Dla wedrujacych w Eifel jest kilkanascie tras szlakiem wulkanow.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX