Francja. Bajeczne zamki nad Loarą

10.05.2013 11:30
Dolina Loary, Francja. We Francji na obszarze długości 200 kilometrów i szerokości 100 kilometrów, w dolinie rzeki Loary i jej dopływów, wznosi się kilkaset średniowiecznych i renesansowych zamków i pałaców. Środkowa część doliny Loary jest w całości wpisana na listę skarbów UNESCO. Zamki nad Loarą zachwycają swoją architekturą, wystrojem oraz pięknymi ogrodami. Wycieczka ich szlakiem, to coś czego warto doświadczyć.

Dolina Loary, Francja. We Francji na obszarze długości 200 kilometrów i szerokości 100 kilometrów, w dolinie rzeki Loary i jej dopływów, wznosi się kilkaset średniowiecznych i renesansowych zamków i pałaców. Środkowa część doliny Loary jest w całości wpisana na listę skarbów UNESCO. Zamki nad Loarą zachwycają swoją architekturą, wystrojem oraz pięknymi ogrodami. Wycieczka ich szlakiem, to coś czego warto doświadczyć. Dolina Loary, Zamek w Saumur/Fot. Shutterstock

Środkowa część doliny Loary we Francji jest w całości wpisana na listę skarbów UNESCO. Na obszarze zaledwie 200 kilometrów długości i 100 km szerokości wznosi się tu kilkaset oszałamiająco pięknych zamków i pałaców. To jedno z najwspanialszych miejsc w Europie, które koniecznie trzeba zobaczyć.
Komentarze (25)
Francja. Bajeczne zamki nad Loarą
Zaloguj się
 • cudaarchitektury

  Oceniono 8 razy 8

  Zamki nad Loarą to istne cuda architektoniczne. Niezwykle piękne są - Zamek Chenonceau i Zamek w Chambord. Ciekawe informacje o zamkach znajdują się tu - cudaarchitektury.pl/category/zamki/

 • Oceniono 4 razy 2

  Oczywiście że mamy całą masę pięknych zamków. W ogóle nasz kraj, gdyby nie rząd byłby jeszcze wspanialszy. Jednakże warto podróżować i oglądać różne cudowne miejsca, zdobywać wiedzę i mieć możliwość zobaczenia piękna na własne oczy.

 • Gość: Afrik

  Oceniono 3 razy 1

  Oglądałem zamki nad Loarą i w Bawarii. Te z Francji na pocztówkach wyglądają ładniej niż w rzeczywistości. Po prostu zamkom przydał by się już mały remont. Oczywiście zdjęcia z folderów czy z widokówek takich skaz nie ujawniają, ale widać to nawet na ich flagowym zamku w Chambord.
  W Bawarii tak jak jest na widokówce, to w rzeczywistości jest podobnie. Wszystko jest bardzo zadbane.

 • Gość: marco60

  Oceniono 21 razy 1

  W Polsce to mamy zamek w Gołuchowie,koło Kalisza, nie trzeba wyjeżdżać do Francji aby zobaczyć taką architekturę ;)

 • karpiu-karpiu

  0

  Dokładna mapa zamków, pałaców i obiektów godnych uwagi w Dolinie Loary:
  onedaystop.com/blog/dolina-loary-mapa-zamki-wino/

 • Gość: karolina

  0

  blog o pobycie we francji: http://wizytawefrancji.blog.pl/

  wpis o zamku chambord:
  http://wizytawefrancji.blog.pl/2013/07/04/dolina-loary-zamek-chambord-piekno-rzeczy-smier%C2%ADtelnych-mi%C2%ADja-lecz-nie-piekno-sztuki/

 • Gość: bagiet

  Oceniono 4 razy 0

  jesli chodzi o zamki to polecam tutaj niezla mape ktorej najczesciej uzywam do podrozy po zamkach. http://pl.touristpath.com wiekszosc francuskich, belgijskich i luksemburskich zamkow zjechalem wlasnie dzieki temu. jesli natomiast chodzi o zamki polskie to najlepsza jest wg mnie ta strona http://zamki.pl

 • pinesska44

  Oceniono 4 razy 0

  Jeżeli Polaków stać na wycieczki do Hiszpanii, Meksyku i innych droższych krajów niż Francja to na pewno polecam zamki nad Loarą i to nie tylko te najsłynniejsze typu Chenonnceau czy Chambord (a właściwie jego pustawe wnętrza) ale także MONTRESOR - jedyny polski zamek we Francji z bardzo ciekawą historią, Amboise z pięknymi zakolami Loary i inne. Dla tych, których nie stać na zagraniczne wojaże to polskie zamki - też nie ustępują tym francuskim i też ich trochę jest.

 • halo2000

  Oceniono 6 razy 0

  Mieszkam w Angers od 8 lat i muszę powiedzieć, że zamki nad Loarą to żadna atrakcja. Nie ma w nich ani galerii obrazów, jak w Holandii, ani kolekcji muzealnych jak w Malborku czy Kwidzynie, po prostu gołe ściany, w dodatku drogo. A już szczególnie słabo wychodzą te zamki w porównaniu z tym co mają do zaoferowania inne rejony Francji, dużo lepiej wyposażone przez naturę i historię. Zamki nad Loarą to tylko marka na jaką dają się nabrać naiwni turyści, tak samo jak na twierdzenie, że kuchnia francuska jest najlepsza na świecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei