Ruchome wydmy pod Łebą

łeba, ruchome wydmy, wydmy

łeba, ruchome wydmy, wydmy Fot. Shutterstock

Podziel się

Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym zajmują 500 hektarów. To największy taki obszar w Europie. Wydmy osiągają wysokość ponad 30 m n.p.m. i przenoszone z wiatrem wędrują z szybkością ok. 3-10 m w ciągu roku. W lecie przypominają Saharę, a w zimie pustkowia Arktyki. Masy piasku tworzą niezapomniane widoki, można po nich chodzić.Szczególnie warto wspiąć się na największe wzniesienie, którym jest Wydma Łęcka (ok. 40 m n.p.m.). Z jej szczytu roztacza się piękna panorama na wszystkie wydmy, jezioro Łebsko i Bałtyk. Ruchome wydmy pod Łebą to miejsce szczególnie magiczne podczas jesiennych sztormów. Usłyszeć wtedy można "śpiew" wydm wydawany przez niesiony wiatrem piasek.

WYBIERZ NAJPIĘKNIEJSZY POLSKI CUD NATURY - ZAGŁOSUJ!

Wyspy Morza Bałtyckiego - Bornholm, Olandia, Gotlandia, Wolin, Uznam, Rugia, Alandy

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (4)
Polska. Najpiękniejsze miejsca - cuda natury
Zaloguj się
 • jacksonmartinez88

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce jest mnóstwo ciekawych miejsc, godnych zobaczenia i odwiedzenia. Niestety nie wszyscy o nich wiemy. Dobrze, że powstają takie zestawienie z najpiękniejszymi miejscami z naszym kraju.

  cudaarchitektury.pl

 • atlaso

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli ktoś szuka ciekawych atrakcji w Polsce polecam stronę atlaso.pl Jest tam także mapa ciekawych miejsc oraz największych atrakcji turystycznych w Polsce.

 • grzegorz380

  Oceniono 2 razy 0

  Polecam przeglądać ciekawe i najpiękniejsze miejsca warte odwiedzenia na projekcie elomaps, dostępnym pod adresem elomaps.com/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei