Połoniny Caryńska i Wetlińska

Połonina Caryńska, Bieszczady

Połonina Caryńska, Bieszczady Fot. Waldek Sosnowski/Agencja Gazeta

Podziel się

Połonina Wetlińska jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach. Jest doskonałym punktem widokowym, szczególnie jesienią, oraz zimą kiedy to niejednokrotnie mamy do czynienia ze zjawiskiem inwersji temperatury. Wówczas widzialność zwiększa się do 150-200 km, a z Wetlińkiej widoczne są min. Tatry. W bezpośrednim sąsiedztwie Połoniny Wetlińskiej znajduje się nieco wyższa Połonina Caryńska. Charakteryzuje ją dzikość krajobrazu. W jej matecznikach żyją niedźwiedzie, rysie, żbiki, wilki oraz stada jeleni karpackich. Połonina Caryńska znana jest ze wspaniałych widoków na pasma Wielkiej Rawki, Tarnicy i Halicza. Latem na stokach obu słynnych bieszczadzkich połonin kwitnie - lilia złotogłów. Jesienią trawy rudzieją, a połoniny przybierają piękną rdzawą barwę.

 

WYBIERZ NAJPIĘKNIEJSZY POLSKI CUD NATURY - ZAGŁOSUJ!

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (4)
Polska. Najpiękniejsze miejsca - cuda natury
Zaloguj się
 • jacksonmartinez88

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce jest mnóstwo ciekawych miejsc, godnych zobaczenia i odwiedzenia. Niestety nie wszyscy o nich wiemy. Dobrze, że powstają takie zestawienie z najpiękniejszymi miejscami z naszym kraju.

  cudaarchitektury.pl

 • atlaso

  Oceniono 3 razy 1

  Jeśli ktoś szuka ciekawych atrakcji w Polsce polecam stronę atlaso.pl Jest tam także mapa ciekawych miejsc oraz największych atrakcji turystycznych w Polsce.

 • grzegorz380

  Oceniono 2 razy 0

  Polecam przeglądać ciekawe i najpiękniejsze miejsca warte odwiedzenia na projekcie elomaps, dostępnym pod adresem elomaps.com/.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

 • Hotele
 • Szukaj hotelu

 • Szukaj hotelu w Zurychu

 • Szukaj hotelu w Bazylei