Gazeta.pl > Podróże >  Nowości

Polska. Najpiękniejsze miejsca - cuda natury

ak
27.07.2011 14:52
A A A Drukuj

Fot. Waldek Sosnowski/Agencja Gazeta

Połonina Wetlińska jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Bieszczadach. Jest doskonałym punktem widokowym, szczególnie jesienią, oraz zimą kiedy to niejednokrotnie mamy do czynienia ze zjawiskiem inwersji temperatury. Wówczas widzialność zwiększa się do 150-200 km, a z Wetlińkiej widoczne są min. Tatry. W bezpośrednim sąsiedztwie Połoniny Wetlińskiej znajduje się nieco wyższa Połonina Caryńska. Charakteryzuje ją dzikość krajobrazu. W jej matecznikach żyją niedźwiedzie, rysie, żbiki, wilki oraz stada jeleni karpackich. Połonina Caryńska znana jest ze wspaniałych widoków na pasma Wielkiej Rawki, Tarnicy i Halicza. Latem na stokach obu słynnych bieszczadzkich połonin kwitnie - lilia złotogłów. Jesienią trawy rudzieją, a połoniny przybierają piękną rdzawą barwę.

 

WYBIERZ NAJPIĘKNIEJSZY POLSKI CUD NATURY - ZAGŁOSUJ!

Zobacz także
Komentarze (3)
Zaloguj się
  • grzegorz380

    0

    Polecam przeglądać ciekawe i najpiękniejsze miejsca warte odwiedzenia na projekcie elomaps, dostępnym pod adresem elomaps.com/.

  • atlaso

    Oceniono 1 raz -1

    Jeśli ktoś szuka ciekawych atrakcji w Polsce polecam stronę atlaso.pl Jest tam także mapa ciekawych miejsc oraz największych atrakcji turystycznych w Polsce.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX