Najpiękniejsze widoki w Alpach. Nic dziwnego, że zostały wpisane na listę UNESCO. "Po prostu epicko!" [TRIP WE DWOJE]

19.05.2017 15:28
Z Polski to około 1500 km, ale jeśli będziecie tam jechać po locie do Zurychu, to czeka Was 130 km jedną z najbardziej malowniczych tras, jakie będzie Wam dane kiedykolwiek zobaczyć.
A na miejscu? Kolejki gondolowe i szynowe, każda obfitująca w zapierające dech w piersiach widoki. Najszybsza 'tyrolka' (czyli tzw. 'zipline') w Europie, na którym rozpędzisz się do 80 km/h. Ale przede wszystkim - niesamowite krajobrazy i miejsca widokowe (należące do dziedzictwa UNESCO!), jakie trudno porównywać do jakiegokolwiek innego miejsca, nie tylko w Alpach. Jednym słowem 'epicko', jak mówią Andrzej i Zuzia Treneiro, którzy dziś zabierają nas w podróż do Grindelwaldu - jednej z najpopularniejszych miejscowości w Szwajcarii, przyciągającej turystów przez cały rok.

To nie pierwszy nasz wypad do Szwajcarii - wcześniej Zuzia i Andrzej polecali Wam 'trip' do Zermatt, gdzie cały rok mozna jeździć na nartach, ale i przejechać się najwyżej położoną kolejką górską w Europie.

'Nie rzuciliśmy korpo, żeby podróżować. Nie chcemy podtrzymywać tego mitu' - z Zuzią i Andrzejem z Treneiro Vlog rozmawiamy o tym, jak mieć fajne, aktywne życie, pracując na etacie >>
Komentarze (26)
Zaloguj się
 • najgorszy-sort

  Oceniono 27 razy 21

  "Po prostu epicko"
  Za takie wyrażenie powinna być kara pozbawianie wolności!!!!!!!!!

 • foolbuster12

  Oceniono 21 razy 17

  Płytkość i płaskość mimo wysokich gór dookoła. Ani słowa refleksji. Grindelwald jest bazą wypadową dla wspinaczy, którzy zamierzają przejść północną ścianę Eigeru - 1800 m wysokości, przez długie lata uważaną za najtrudniejszą na świecie. Jest widoczna z każdego miejsca w Grindelwaldzie, ale dwoje płytkich cacusiów nawet jej nie zauważyło (pewnie o niej nie wiedzieli).

 • adriana.la.cerva

  Oceniono 18 razy 14

  Ludzie, trzymajcie mnie! Kto wymyslil tytul tego artykulu? Seba z gimnazjum ?

 • danny_trejo

  Oceniono 10 razy 8

  Kilka fajnych ujec w tym krotkim materiale jest. Ale ta dwojka jest niestety dramatyczna... Trip we dwoje, epicko, tylko ziplajna nie bylo, bo ziplajn byl skasowany, ale czilaucik pierwsza klasa... Nowomowa przyglupow, ktora w polaczeniu z chaotycznym montazem, stwarza wrazenie krotkich klipow dla znerwicowanych bachorow, ktore nie potrafia skupic uwagi dluzej niz 2 minuty...

 • racetam

  Oceniono 6 razy 6

  Teraz to już z ustęsknieniem czekam na tą parkę prostych hipsterów, żeby poczytać komentarze. Filmików nie oglądam choć Zuzię wziąłbym

 • Kris Smigielski

  Oceniono 6 razy 6

  Atrakcja Grindelwaldu jest przede wszystkim polnocna,pionowa 1800m sciana Eigeru a Zermattu Matterhorn a nie zadne kolejki linowe. Bez tych cudow natury nie byloby tych kolejek i tyrolek.

 • as.pik

  Oceniono 10 razy 6

  Jak się mierzy piękno alpejskiego widoku? Jak gazetka pozyskała tę bezcenną wiadomość, że akurat ten jest najpiękniejszy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX