Kurort, port, perła Morza Czarnego. Ale kryje w sobie tajemnicę, o której wiedzą tylko nieliczni

21.04.2017 14:59
18 godzin drogi samochodem na Wschód. Dojeżdżasz do miasta, które jest ogromnym portem, ukraińskim centrum turystycznym i wschodnim tyglem wielu kultur i narodowości. Ale to nie Odessa była celem weekendowego wypadu Zuzy i Andrzeja Treneiro. Kilkanaście kilometrów dalej, w pięknie położonej miejscowości Zatoka, odbywa się co roku 'Z Games', 4-dniowy festiwal sportów letnich. To nie tylko mekka dla fanów sportów ekstremalnych, ale przede wszystkim miejsce 'na końcu świata', urzekające niepowtarzalnym klimatem, pysznym jedzeniem, superkoncertami i atmosferą nie do podrobienia.
Jeśli wciąż szukacie miejsca idealnego na majówkę, albo ciepły wiosenny weekend, to polecamy również wypad do 'europejskiej Australii', city-break w Lizbonie, albo miejsce, gdzie nawet w lecie pojeździcie na nartach. Wszystko w zasięgu wyprawy samochodem.
A wszędzie tam zabierają Was Zuza i Andrzej, których bliżej poznacie TUTAJ
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • asperamanka

  Oceniono 17 razy 13

  Z tego filmiku niewiele można się dowiedzieć, poza tym że ta para jechała tam 18 godzin w jedną stronę, trochę pobawiła się na plaży, trochę pomiziała, i wrócili zaliczając gumę po drodze.

  Ja oczywiście z góry zastrzegam, że wszędzie można fajnie spędzić czas. Wszystko zależy od towarzystwa z którym sie jedzie i od nastawienia gospodarzy, a Rosjanie w Odessie i okolicach (bo Ukraińców tam raczej nie ma) są pomocni i przyjaźnie nastawieni.

  Ale co do reszty, to prawda jest niestety taka, że w tamte rejony nie ma po co jechać ktoś kto nie szuka estetycznych wrażeń ekstremalnych, bo panuje totalny syf i degrengolada.

  "Kurorty" wokół Odessy pod względem wyglądu i liczby "ogorzałych" kuracjuszy przypominają chyba tylko Blackpool, bo już nawet nasze dresiarskie stolice typu Władysławowo czy Łeba to na tym tle absolutna lux-klasa. Sama Odessa, sensownie rozplanowane i pełne kiedyś ładnej zabudowy bogate portowe miasto, wygląda jak pensjonariuszka dla zakładu dla trędowatych w ostatnim stadium choroby. Do tego wszędzie jest tam ten sowiecki architektoniczno-urbanistyczny misz-masz, z kablami i rurami od wszystkiego na wierzchu nawet w centralnych dzielnicach i z jakimiś budami wciśniętymi obok rozpadających się secesyjnych kamienic na skalę nawet w postpegeerowskich regionach Polski niewyobrażalną.

  Drogi są znacznie gorsze niż to przedstawiono w filmiku, nawet główna "magistrala" Lwów-Kijów to po części prawie że szutrówka z lejami jak po bombach.

  Do tego dochodzą koszty; mimo że paliwo tańsze niż w Polsce, to jednak tamtejsza drogówka lubi co chwilę zatrzymać i dostać w płetwę, i to trzeba uwzględnić w koszcie kilometra. I także ubezpieczenie, bo to ważne na UE tam nie działa.

  Jeśli ktoś chce tam jechać, lepszą opcją jest samolot - szybko, bez loterii na granicy, i można znaleźć całkiem rozsądne ceny połączeń. A na miejscu umówić się z kimś miejscowym na wożenie za stałą opłatą.

 • a_fan

  Oceniono 12 razy 8

  18 godzin jazdy na weekend w jedną stronę...trzeba mieć fantazję :)
  Chyba że chodzi o weekend w Ameryce Południowej czy Australii bo inaczej to mocne nieporozumienie moim zdaniem.

 • 123zuczek

  Oceniono 11 razy 7

  Też tam byłem latem. Bardzo brudne plaże, odrażające. Kapsle i niedopałki wymieszane z kamykami. Jedzenie bez szału.

 • racetam

  Oceniono 13 razy 7

  brakuje na tych filmikach jeszcze tylko bzykania. choć może wtedy byłby przyjemniejszy do oglądania.

 • red_fang

  Oceniono 9 razy 5

  Przerost formy nad treścią. Nęcące tytuły, dynamiczny montaż, a do przekazania dokładnie ZERO.

 • adam.2x

  Oceniono 9 razy 5

  Patrząc na video, chyba jedyną zaletą jest dostępnosć finansowa tego "kurortu". Opis słowny natomiast przypomina mi wakacje w latach 60 i 70 w Polsce nim ją opusciłem. Przyznam że było fajnie, zabawa, człowiek nie przejmował się zbytnio prymitywnymi warunkami gdy na lepsze nie było nas stać. Traktowało się wszystko jako przygodę, podobnie jak na video traktują to młodzi podróznicy. Z tym że 18 godzin podróży samochodem to było by nawet wtedy za dużo dla mnie.

 • pab-blo

  Oceniono 7 razy 3

  Ależ to słabe. Jakość filmików marna, wypowiedzi bez treści, przekaz żaden, ciągłe mizianie obleśne i nudne. Ach, dlaczegóż tak uparcie promujecie tę miernotę?

 • feelhot

  Oceniono 6 razy 2

  Przepustka na plażę :P Excuse me-takie coś to dla miłośników ekstremalnych wycieczek chyba :P Filmik porażka, propozycje też dla elbanowskich raczej :P
  ps. jedyny polus-nie mają polskich parawanów-ale to nie wystarczy do odpoczynku :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX