Buty idealne na zimowe wyprawy - znajdź model dopasowany do swoich potrzeb i dobierz niezbędne akcesoria

KS
08.11.2017 12:30
Buty idealne na zimowe wyprawy

Buty idealne na zimowe wyprawy (fot. pexels.com)

Buty są niezwykle ważnym elementem ekwipunku każdego podróżnika, a w chłodnych miesiącach ich dobranie jest niezwykle ważne także ze względów bezpieczeństwa. Przygotowaliśmy dla was przegląd najciekawszych propozycji na zimę.

Buty zimowe turystyczne

Zimą z wyjątkową uwagą powinniśmy zwrócić uwagę na jakość naszego obuwia turystycznego. Przede wszystkim powinny mieć wytrzymałą i stabilną podeszwę, która zapewni dobrą przyczepność na śliskim terenie. Dobrze jeśli buty wykonane są ze skóry i ocieplane naturalnymi materiałami, jak wełna, dzięki czemu będą dobrze izolować, a stopa jednocześnie nie będzie się w nich pocić przy wyższych temperaturach. Kupując buty, zwróćcie również uwagę na jakość łączenia góry z podeszwą, ponieważ często to właśnie w tym miejscu, but może przeciekać lub się rozkleić. 

Buty zimowe turystyczne
Buty zimowe turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. stylishwife.com)

Skarpetki i ocieplane wkładki

Dobre skarpetki i ocieplane wkładki są często niedoceniane, a są one ważną częścią zimowego stroju. Warto wyposażyć się w skarpety sportowe lub termoaktywne, które świetnie będą odprowadzać wilgoć od stopy, a jednocześnie będą dobrze ją grzać. Wybierając wkładki do butów zaś skupmy się na tym, jaką funkcję mają spełniać. Inaczej dobieramy wkładki korekcyjne, te które mają ułatwić wielogodzinne marsze, a jeszcze inaczej takie, które mają nam zapewnić lepszą termoregulację.  

Skarpetki i ocieplane wkładki
Skarpetki i ocieplane wkładki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Amanda Holstein)

Raki i kijki

Jeżeli należycie do osób, które lubią aktywnie spędzać czas na wyjeździe i nie boicie się bardziej ekstremalnych zimowych wędrówek, to warto zabezpieczyć odpowiednio obuwie. Raki i łańcuchy na śnieg ułatwiają przemieszczenia się  w trudniejszych warunkach, a wybierając się w góry nie powinniśmy lekceważyć tego, że pogoda czy teren może być bardzo nieprzewidywalny. Do wędrówek z plecakiem, albo zimowego nordic walkingu warto wyposażyć się zaś w odpowiednio dobrane kijki.

Raki i kijki
Raki i kijki (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Julie O'Boyle)

Wybierając obuwie czy akcesoria do nich na zimowe wyprawy, bierzcie pod uwagę własne potrzeby oraz teren i warunki, w jakich będziecie się poruszać. Zadbajcie przy tym o produkty wysokiej jakości, które będą wam służyć przez lata, dzięki czemu będziecie również cieszyć się zwiększonym komfortem oraz bezpieczeństwem podczas spacerów czy pieszych wycieczek. 

Komentarze (2)
Zaloguj się
  • Ola Witek

    0

    Jeżeli chodzi o dobieranie butów na zimowe wyprawy to naprawdę się trzeba przyłożyć żeby nogom dać odpowiednie wsparcie, ale ja nawet jak mam najsolidniejsze buty to wkładki z centrum podologicznego podologic.org zawsze stosuję bo mam je dobrane idealnie do stopy i dopiero wtedy mam poczucie pełnego komfortu

  • friend1967

    Oceniono 1 raz -1

    But na zimę powinien mieć wyższą cholewkę, minimum do połowy łydki. Buty do kostki to wyrzucone pieniądze, w terenie niewiele warte. Większość z tych modeli to syntetyczne wynalazki, mimo reklamy w lecie parzą a zimą chłodzą. Dlaczego brak modeli bez sznurowadeł? Niepraktyczne, stale brudne a do tego trzeba z nich ściągać kleszcze. Czekamy na buty w typie kozaków z prostą cholewką. Pozdrawiam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX