W co spakować się na tygodniowy wyjazd? Kabinówki, torby i plecaki, które świetnie sprawdzą się podczas krótkiej podróży

KS
10.10.2017 14:00
Jaką walizkę najlepiej wybrać na krótką podróż?

Jaką walizkę najlepiej wybrać na krótką podróż? (istock)

Na krótki urlop nie potrzebujesz zabierać zbyt wielu rzeczy, a podróżowanie z mniejszym bagażem jest zdecydowanie wygodniejsze. W takim wypadku świetnie sprawdzą się lekkie torby podróżne, praktyczne plecaki i walizki - kabinówki.

Walizki kabinowe

Kabinówki to świetne rozwiązanie na krótki urlop czy wyjazd. Bez problemu zmieszczą się nawet w niewielkim bagażniku i możemy zabrać je jako bagaż podręczny do samolotu. Większość linii lotniczych akceptuje wymiary walizek kabinowych. Warto szukać modeli, które będą odporne na zarysowania i wgniecenia, a przy tym będą lekkie i poręczne. Zwróćcie uwagę na wytrzymałość poszczególnych części walizki - kółek, zamków czy materiału wewnątrz kabinówki. Dzięki temu możecie znaleźć model, który wytrwa wiele podróży. Walizka w nietuzinkowym kolorze będzie dodatkowo się wyróżniać, dzięki czemu na pewno nie pomylimy naszego bagażu.

Walizki kabinowe
Walizki kabinowe (kolaż redakcja, materiały partnerów)

Plecaki turystyczne

Plecaki turystyczne to doskonałe i bardzo praktyczne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli podróżujemy publicznymi środkami transportu. Walizki sprawdzają się dobrze do czasu, gdy musimy przenieść bagaż na kamienistym czy nieregularnym terenie. W takim wypadku plecak będzie o wiele wygodniejszy. Dodatkowo możemy zabierać go na wycieczki, o ile udało nam się spakować w niezbyt duży plecak. Tutaj pisaliśmy o tym, jak wybrać najlepszy plecak outdoorowy. 

Plecaki turystyczne
Plecaki turystyczne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. Courtesy of Kylie Fly)

Torby podróżne

Torby podróżne dobrze sprawdzają się na krótsze wyjazdy, kiedy nie mamy ze sobą zbyt wiele bagażu. Musimy nosić je w ręku, a więc nie są tak wygodne jak walizki na kółkach czy plecaki. Jednak często są o wiele bardziej pojemne i dzięki miękkiemu materiałowi łatwiej się w nie spakować. Zwróćcie jednak uwagę na to, by torba podróżna była wytrzymała i funkcjonalna - przydadzą się dodatkowe kieszenie i porządne zapięcia. 

Torby podróżne
Torby podróżne (kolaż redakcja, materiały partnerów, fot. the-atlantic-pacific.com)

Poniżej przygotowaliśmy dla was jeszcze więcej walizek - małych i dużych, toreb i plecaków, które przydadzą się wam na krótkie, jesienne (i nie tylko) wyjazdy. 

Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX