Wydłużone godziny zwiedzania poznańskiego browaru

Od 1 października poznański browar będzie gotowy do przyjęcia większej liczby turystów niż dotychczas. Do tej pory zwiedziło go ponad 140 tys. osób. Wydłużony o 24 godziny tygodniowo czas otwarcia Centrum Wycieczkowego Lech - od poniedziałku do soboty od 10:00 do 20:00 - ma pozwolić na lepiej zaplanowaną wizytę w browarze.
"Centrum Wycieczkowe Lecha stało się ważnym i popularnym punktem na turystycznej mapie Poznania. Wydłużenie godzin otwarcia ułatwi jego zwiedzanie, dzięki czemu jeszcze więcej osób będzie mogło zobaczyć, jak w Poznaniu warzymy piwo" - powiedział Jan Mazurczak, Dyrektor Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Przez ostatnie siedem lat CW Lecha w poznańskim browarze odwiedziło ponad 140 tys. osób. Wielu z nich to uczestnicy międzynarodowych konferencji, turystów i osób, dla których oglądanie produkcji piwa, kolekcjonowanie przedmiotów związanych z piwem to hobby. Liczną grupę spośród ponad 20 tys. osób corocznie zwiedzających browar stanowią oczywiście Poznaniacy.

Poznań warto poznania

"Niezmienne pozostaje to, że naszych gości od lat oprowadza kilkunastu wykwalifikowanych przewodników. Dwóch spośród nich to byli główni piwowarzy poznańskiego browaru. Czy można sobie wyobrazić kogoś, kto wie i powie o piwie więcej?" - powiedziała Alicja Domagała, koordynator Centrum Wycieczkowego Lech.

Wycieczki zagraniczne mogą liczyć na komentarz po niemiecku i angielsku. CW Lech oferuje również specjalne wycieczki dla studentów poświęcone ochronie środowiska, zarządzaniu jakością czy technologii żywienia. Ile chmielu jest w piwie? Ile piwa mieści zielony tank w browarze na poznańskim Franowie? - odpowiedzi na takie pytania przewodnicy CW Lech udzielili już kilkaset tysięcy razy.

Centrum Wycieczkowe Lecha było pierwszym tego typu projektem zrealizowanym w Polsce.

"Jako jedni z niewielu w Europie pokazujemy na żywo wszystkie etapy produkcji piwa. Od warzelni, poprzez fermentację, filtrację aż po rozlew butelek i puszek. Zwiedzanie browaru pod opieką wykwalifikowanych przewodników trwa dwie godziny i kończy się degustacją piwa. Od pierwszego października tego roku każdy zwiedzający nasz browar otrzyma również pamiątkowy upominek z limitowanej kolekcji. Wszystko jest w cenie biletu. Normalny kosztuje 12 zł, ulgowy dokładnie połowę. Gościom proponujemy też zabawy multimedialne. Można wysłać e-mail z ogromnej puszki piwa, obejrzeć film w 3D i zagrać w elektroniczne kapsle" - podkreśliła Alicja Domagała.