Chiny wycieczki - informacje praktyczne

Chiny wycieczki. Chiny wiza, Chiny waluta, Chiny cło oraz co wolno wwozić, czego nie wolno i inne informacje praktyczne
Chiny wycieczki - wiza

Wszyscy cudzoziemcy muszą się postarać o wizę przed wyjazdem do Chin, chociaż ci, którzy ograniczają swój pobyt do Hongkongu i Makau, jej nie potrzebują.

Chiny wycieczki - waluta

Chińska waluta nazywa się renminbi, w skrócie RMB. Podstawową jednostka monetarną jest jua, 10 jiao to 1 juan; 10 fen to 1 jiao. Tak więc 100 fen to 1 juan (1 juan=0,34 zł).

Chiny wycieczki - czas (strefa czasowa)

Całe Chiny mają oficjalnie czas pekiński: GMT +8 GODZIN, est + 16 godzin. Nie ma zmiany czasu z zimowego na letni. Na dalekim wschodzie Chin ze względów praktycznych istnieje nieoficjalna strefa czasowa, opóźniona o dwie godziny w stosunku do czasu pekińskiego. Trzeba uważać, ponieważ może to być źródłem nieporozumień.

Chiny wycieczki - informacje o imprezach

Pekin: thatsbj.com, Hongkong: hkclubbing.com, Szanghaj: smartshanghai.com

Chiny wycieczki - cło

Po przyjeździe cudzoziemiec musi wypełnić deklarację o stanie zdrowia. Turyści mogą wwieźć bez cła dwie butelki wina lub wódki i 400 papierosów, a także - bez ograniczeń - obca walutę i rzeczy wartościowe do osobistego użytku. Zabroniony jest wwóz broni, amunicji, narkotyków i pornografii.

Chiny wycieczki - -wwóz i wywóz do Chin

Antyków sprzed 1795 r. nie wolno legalnie wywozić. Znakiem zezwolenia na wywóz jest niewielka czerwona pieczęć Biura Zabytków Kultury. Wszystkie inne antyki są własnością Chińskiej Republiki Ludowej i jeśli nie mają pieczęci, podlegają konfiskacie bez prawa do rekompensaty. Należy uważać na podróbki - produkowanie i pieczętowanie nowych "antyków" to świetnie prosperujący interes. Walutę obcą można wwozić i wywozić bez ograniczeń. Nie można jednak wywieźć więcej obcej waluty, niż miało się przy wjeździe, chyba że za zezwoleniem.

Chiny wycieczki - co kupować w Chinach?

Typowe "chińskie" specjalności, takie jak jedwab, wyroby z nefrytu i porcelana są najtańsze i najlepsze jakościowo w Hongkongu. Zwykle łatwo o rzeczy dobrej jakości produkowane na eksport, sprzedawane zwłaszcza w sklepach sieci Przyjaźń (Youyi Shangdian) i wielu sklepach hotelowych. W mniejszych miastach i regionach mniejszości etnicznych warto rozejrzeć się za wyrobami lokalnymi, których nie znajdzie się gdzie indziej. Najbardziej typowymi artykułami są tu wyroby rzemieślnicze, codziennego użytku lub ozdobne, a także haftowane. Słynna porcelana z Jiangxi jest dostępna w całej prowincji, ale najlepsze okazje możńa znaleźć w Jingdezhen, stolicy chińskiej porcelany.

Chiny wycieczki - koszty w Chinach - zakwaterowanie i posiłki

W tak rozległym kraju ceny znacznie się różnią nie tylko między miastem a wsią, lecz również między prowincjami. Na przykład w Yunnan na pokrycie kosztów noclegu, posiłków, zwiedzania i transport wystarczy dziennie 40-50 USD, ale w Hongkongu sam hotel będzie kosztował cztery razy tyle. Jeśli zadowolić się dobrym standardem zakwaterowania, ale z daleka od największych atrakcji miasta, na dzień potrzeba ok. 120 USD.

Komentarze (5)
Chiny wycieczki - informacje praktyczne
Zaloguj się
 • Gość: pigon

  Oceniono 1 raz 1

  Heja,

  Razem z dziewczyną chcemy wyskoczyć na 9 dni do Chin i ostatnio w Indiach spotkalismy zajebistego pilota, Filipa, który nie ma co ukrywać, przekonał nas do wyjazdu do Chin, ale nie ma ekipy. Namówiliśmy jeszcze 2 znajomych, ale potrzeba 6 osób. Program wyjazdu znajdziecie w jego firmie Dragon Adventures, Egzotyczne podróże. Może ktoś się zainteresuje? pozdrawiamy
  Robert i Maria

 • grzechotka22

  0

  Ja przed swoją pierwszą wyprawą do Chin czytałam dużo informacji na temat kraju, zwyczajów, ludzi. Bardzo pomocny okazał się blog podróżnika i pilota wycieczek pawlowski.cc
  Zachęcam do lektury.

 • Gość: gucio

  0

  Hej
  15 kwietnia opublikowano witrynę internetową www.magicznytybet.pl Zamawiającym była Ambasada ChRL.. Jeśli ktoś chce się zanurzyć w atmosferę "Dachu Świata" polecam http://magicznytybet.pl/#!/galerie/ Wycieczka za darmo

 • Gość: Iza Shanghai

  0

  Witam serdecznie,
  Mieszkam na stałe w Szanghaju. Pracuję jako przewodnik dla polskich wycieczek po Chinach, jeśli ktoś byłby zainteresowany moją pomocą, proszę o kontakt izashanghai@hotmail.com. pozdrawiam!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX