Egipt nurkowanie

Egipt to idealny kraj na pierwsze nurkowanie. Egipt na nurkowanie wybierają też jednak doświadczeni nurkowie, gdyż podwodne atrakcje Egiptu nie mają sobie równych.
Egipt nurkowanie - Morze Czerwone

Egipt nurkowanie. Nurkowanie w Morzu Czerwonym to jedna z największych atrakcji Egiptu. Egipskie rafy są wyjątkowo piękne i wciąż niezniszczone. Zaletą nurkowania w Egipcie jest też ciepła i krystalicznie czysta woda w Morzu Czerwonym, z zapierającą dech przejrzystością. Nurkowanie w Egipcie jest jeszcze bardziej przyjemne, gdyż ciepła woda nie wymaga wkładania grubych pianek. W styczniu i lutym temperatura wody rzadko spada poniżej 20 stopni C, a w sierpniu dochodzi nawet do 30! Morze Czerwone ma ponadto nawet 40 m głębokości, dzięki czemu nurkowanie w Egipcie jest wyjątkowo fascynujące.

Egipt nurkowanie - nauka nurkowania

Egipt nurkowanie. Wybór baz i szkółek nurkowania w Egipcie jest ogromny. Większość baz nurkowych jest doskonale przygotowana, w pełni profesjonalna. Bazy świadczą swe usługi przez cały rok. Jeśli ktoś słabo zna angielski czy niemiecki, może poszukać szkółek z polskimi instruktorami. Baz z polskimi instruktorami jest bowiem coraz więcej. Wielu pasjonatów pokochało nurkowanie w Egipcie do tego stopnia, że tam zostało na stałe lub pracuje sezonowo. Polskie bazy nurkowe znajdują się w wielu kurortach, można je łatwo wyszukać w Internecie. Nauka nurkowania nie jest trudna, trzeba się tylko odpowiednio zmotywować i wierzyć w swoje możliwości. Pod wodą obowiązują mniej więcej te same znaki - kod nurkowy, którym posługują się nurkowie na całym świecie. W czasie pierwszego szkolenia poznaje się te znaki oraz powszechnie stosowane angielskie nazwy, słowa i zwroty typowe dla międzynarodowej terminologii nurkowej. Egipt to kraj idealny na nurkowanie. Oferta nurkowania dostosowana jest dla każdego - miłośników nurkowania głębinowego i nurkowania z maską i rurką. Szkolenie odbywa się w różnych systemach. Jeśli nie wiemy, czy nurkowanie w Egipcie nam się spodoba, lepiej nie kupować całego kursu, tylko tzw. nurkowanie wprowadzające. Sprzęt jest wliczony w cenę, albo trzeba go wypożyczyć. Podczas rejsu do wybranej rafy instruktorzy nurkowania robią odprawę, na której zapoznają nurków z topografią i atrakcjami rafy. Podczas wykupywania kursu lub lekcji nurkowania w Egipcie warto się targować. Po odbyciu pełnego kursu warto przywieźć z Egiptu wspaniałą pamiątkę - certyfikatem nurka.

Egipt nurkowanie - ceny

Egipt nurkowanie. Ceny nurkowania w Egipcie są różne. To zależy od wybranej opcji nurkowania w Egipcie. Można się wybrać na kilkudniowe nurkowanie na morze, czyli tak zwane safari nurkowe połączone z zakwaterowaniem na łodzi. Można też wykupić jednodniowy kurs nurkowania. Prezentujemy przykładowe ceny nurkowania w Egipcie w roku 2011 (pochodzą z cennika jednego z centrów nurkowych w Hurghadzie):

Egipt nurkowanie - jednodniowy kurs dla początkujących: 69 euro

Egipt nurkowanie - dwudniowy kurs dla początkujących: 80 euro

Egipt nurkowanie - odkrywanie uroków nurkowania ze startem z plaży: 50 euro

Egipt nurkowanie - 1/3/5 dni snorkelingu z łodzi: odpowiednio 16/45/65 euro

Egipt nurkowanie - jeden dzień nurkowania głębinowego dla zaawansowanych, dwa zejścia: 39 euro

Egipt nurkowanie - trzy dni nurkowania głębinowego dla zaawansowanych, sześć zejść: 109 euro

Egipt nurkowanie - wynajęcie pełnego ekwipunku do nurkowania na 1/3/5 dni: odpowiednio 16,50/39,60/55 euro.

Egipt nurkowanie - safari

Nurkowe safari to chyba jedna z najatrakcyjniejszych ofert nurkowania w Egipcie. To nurkowanie połączone z relaksem na komfortowym jachcie. W czasie safari zwiedza się najpiękniejsze rafy Egiptu. W cenę wliczone jest zwykle zakwaterowanie w klimatyzowanej łodzi, transfer klimatyzowanym autobusem z lotniska na łódź i z powrotem, rejs, butle, balast, nielimitowana liczba nurkowań, pełne wyżywienie, opieka instruktorów i lokalnego przewodnika, ubezpieczenie. Cena takie przyjemności nie jest jednak mała. Tydzień kosztuje zwykle ponad 700 euro.

Egipt nurkowanie - Hurghada

Hurghadę otaczają bajeczne rafy koralowe, dlatego właśnie do Hurgady najliczniej ściągają osoby chcące ponurkować w doskonałych warunkach. Podobno Hurghada ma największą liczbę centrów nurkowych na jednostkę powierzchni na całym świecie. Hurgada to idealne miejsce na pierwsze nurkowanie w Egipcie. Niektóre z raf dokoła Hurghady zostały objęte ochroną. Rafy Hurghady są też jednym z najlepszych miejsc w Egipcie na spotkanie z delfinami podczas nurkowania. Ponadto w pobliżu Hurgadhy leżą najatrakcyjniejsze wraki, a dokładnie między Hurgadhą a półwyspem Synaj.

Egipt nurkowanie - Sharm El Sheikh

Sharm el Sheikh położony na południowym krańcu Półwyspu Synaj to najlepszy i najbardziej luksusowy kurort w Egipcie. To także jedno z lepszych miejsc do nurkowania w Egipcie. Sharm el Sheikh oferuje wiele miejsc nurkowych od wspaniałych płytkich ogrodów koralowych do wraków i stromych ścian. Bez względu czy nurek jest początkujący, czy doświadczony wody Sharm el Sheikh spodobają się każdemu, bez względu na upodobania i umiejętności. Znane są na całym świecie miejsca, takie jak Shark Reef w parku narodowym Ras Mohamed czy rafy Straights of Tiran.

Egipt nurkowanie - Marsa El Alam

Marsa El Alam to jedno z najbardziej dziewiczych miejsc do nurkowania w Egipcie. Nurkowanie w podwodnym rezerwacie przyrody Abu Dabab w Marsa al Alam daje szansę spotkania z delfinami, żółwiami, orleniami cętkowanymi, a także niezwykłymi diugoniami ("krowami morskimi"). Z Marsa El Alam blisko też do Elphistone - jednego z najlepszych miejsc do podwodnych eksploracji w Egipcie.

Egipt nurkowanie

Podwodne atrakcje Egiptu, rozsławił austriacki zoolog i twórca filmów podwodnych Hans Hass oraz słynny francuski nurek Jacquesa Cousteau. Nurkowanie w Egipcie to wspaniała przygoda. By się o tym przekonać wystarczy wykupić jedniodniowy kurs dla początkujących. Ale uwaga! Nurkowanie w Egipcie wciąga...

Komentarze (18)
Egipt nurkowanie
Zaloguj się
 • kklement

  Oceniono 2 razy 2

  Decydując się na wykupienie kursu/pakietu nurkowego w jakiejś polskiej bazie warto zrobić rezerwację jeszcze przed wyjazdem, w Polsce. Może okazać się że tak będzie taniej niż na miejscu. Na 100% trzeba tak zrobić korzystając z usług Diving Pro w Sharmie. Swoją drogą fajna firma, polecam.

 • Oceniono 1 raz 1

  egipt nurkowanie zaprasza do Polskiej Bazy Nurkowania oferującej pełny zakres nurkowań, kursów i możliwości zapoznania się z urokami nurkowania dla amatorów, proponujemy wyprawy jednodniowe z dwoma nurkowaniami, każdy dzień nurkowy to transfer z/do hotelu + 2 nurkowania, lunch oraz dobra zabawa na łodzi a nasz personel pomoze Ci we wszystkim. www.nurkowaniehurghada.pl/

 • kklement

  Oceniono 1 raz 1

  Nurkowanie to rewelacyjna zabawa, zwłaszcza w Egipcie. Nie bądźcie jednak rozczarowani, jeżeli nie zobaczycie takich kolorów jak na zdjęciach. Feerię barw wydobywa dopiero bardzo mocne oświetlenie, bez niego już na kilku metrach widzicie prawie wszystko monochromatycznie, jako odcienie jasnego seledynu. Ale i tak warto :)

 • a2014

  Oceniono 1 raz 1

  Byłem w Dahab styczeń 2014 (Blue Hole, Canyon, Islands itd). Super przygoda. Polecam polsko-czeskie centrum nurkowe Planet Divers.

 • Gość: kazek39

  Oceniono 1 raz 1

  Morze Czerwone ma ponadto nawet 40 m głębokości, dzięki czemu nurkowanie w Egipcie jest wyjątkowo fascynujące.-?????????

 • annaprus

  Oceniono 1 raz 1

  Snurkowanie polecam wszystkim, nawet tym dość słabo pływjącym, a rafa w Marsa Alam jest przepiękna www.nature-pictures.org/foto/453/

 • 2_ala

  Oceniono 1 raz 1

  Ja uważam, ze to dlatego, zę powstała zatrważająca liczba tych biur. Ja mam jedno zaufane, na wszeli wypadek co rku raporto od verdict kupuję i sprawdzam jak finansowo sobie radzi i jadę, Jeszcze się na nim nei zawiodłam i mma nadzieję że to nie nastąpi.

 • Magdalena Kajzer

  0

  Zanim jednak wyjedzie się na kurs nurkowania czy samo nurkowanie, warto sprawdzić, czy biuro podróży oferuje ubezpieczenie. Wiadomo, że jest to sport ekstremalny, trzeba więc pomyśleć o odpowiednim rozszerzeniu polisy, bo bez tego ubezpieczyciel może odmówić wypłacenia np. odszkodowania. Więcej o tym piszę na moim blogu: bezpieczna-podroz.pl/ubezpieczenie-nurkowe/

 • konrad946

  0

  Egipt jest piękny, zarówno nad, jak i pod powierzchnią wody. Nurkowałem raz, z firmą divingpro.eu, jednak od tamtej pory marzę by to powtórzyć, wiem też, że niebawem moje marzenie się spełni, ponieważ mam już wykupiony kolejny termin :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX