Wyrzucili auta i oddali miejsce pieszym - także w Polsce. Ulice miast na świecie [PRZED I PO]

04.05.2017 10:59
Klyde Warren Park, Dallas

Klyde Warren Park, Dallas fot. Google Street View

Największe miasta na świecie pozbywają się aut ze swoich centrów. Zebraliśmy najciekawsze przykłady, które znaleźliśmy w Google Street View. Jeden z nich pochodzi z Polski!
Komentarze (128)
Wyrzucili auta i oddali miejsce pieszym - także w Polsce. Ulice miast na świecie [PRZED I PO]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • mojkolega

  Oceniono 160 razy 64

  A czy przed wyrzuceniem samochodów zrobili sprawną komunikację zbiorową?
  Czy rozwiązali sprawę po wrocławsku: "samochodem 20 minut, komunikacją 40, to żeby było nowocześnie zrobimy żeby komunikacją było 50 a samochodem się nie dało".

 • Gość: gość

  Oceniono 95 razy 43

  tytuł naciągany i to mocno

  na 14 zdjęć wyrzucono samochody z 2 miejsc. W pozostałych albo ścieśniono ulice albo przykryto płytą. W jednym przypadku nic nie wyrzucono tylko przejście podziemne zastąpiono nadziemnym.

  Czy w wiadomościach politycznych tak samo manipulujecie czytelnikami jak w tym tekście?

 • w.s3

  Oceniono 117 razy 43

  Po rewitalizacji wszędzie widać tłumy pieszych. Zupełnie jak na Świętokrzyskiej i Pl. Powstańców. Spacerują, przysiadają na ławeczkach ogólny entuzjazm.

 • ksi71

  Oceniono 50 razy 28

  Na pewnym etapie rozwoju miast, to znaczy zmian społecznych i obyczajowych, uczestnictwa w życiu publicznym, etc, (tak, to właśnie oznacza rozwój miasta) pojawiają przyjazne rozwiązania urbanistyczne, dostosowane do potrzeb, a nawet kreujące właściwe potrzeby zmiany przestrzeni publicznej. Dlaczego w polskich miastach jest ich mniej? może dlatego, że przed nami jeszcze wiele stopni rozwoju. To nie jest złośliwość, tak jest. Dyskusje o charakterze symbolicznym (gdzie i czy postawić pomnik tego, czy owego wydają się ważniejsze od tego, czy powinno powstać przejście dla pieszych, albo rampa dla wózka.

 • Gość: normals

  Oceniono 133 razy 23

  "Zrezygnowali z bogactwa i oddali pieniądze Ludowi i Partii" - Trybuna Ludu, 1950.
  "Wyrzucili auta i oddali miejsce pieszym" - Gazeta POwska, 2015.
  Fuj!

 • stachud

  Oceniono 86 razy 22

  Zdecydowanie brakuje mi tu zdjęć z Korei Północnej gdzie cały kraj jest oddany pieszym i rowerzystom. Może redakcja GW wybrała by się do Kim Dzong Una i dowiedziała się jak on osiągnął swój sukces.

 • Gość: Zlomek

  Oceniono 113 razy 21

  To manipulacja.
  1. Zdjecia sa robione z roznych perspektyw,
  2. w wielu przypadkach jasno jest napisane, ze przeorganizowali ruch, np.: przebudowujac tunel. To nie to samo, co "wyrzucenie" samochodow z miasta.

  Natomiast krotko beda sie cieszyc prowadzacy biznesy w centrum, jesli nie bedzie mozna dojechac tam i zaparkowac samochodem. Wszyscy beda sie wynosic na przedmiescia. Zadna komunikacja publiczna nie spelni funkcji wlasnego pojazdu, w ktorym moge przewozic wygodnie np.: ubranie na zmiane. Co, mam jezdzic z plecakiem gorskim w metrze? A jak zrobie wieksze zakupy w miescie to wyslac je DHL'em?

 • Przemyslaw Slomski

  Oceniono 66 razy 18

  To mi przypomina artykuły sprzed lat - "Wyrzucili kułaków i oddali władzę ludowi pracującemu".

  Odczepcie się od samochodów i zabierzcie się za dym ze spalania śmieci.

 • ostatniaparoweczka

  Oceniono 17 razy 17

  A w Warszawie na Świętokrzyskiej nie zasadzono nawet drzew, trak samo na pl. Powstańców Warszawy powstała betonowa pustynia, bez zieleni. To najgorsza rewitalizacja przestrzeni miejskiej w UE, no ale mierna jakość architektury i urbanistyki to standard w Warszawie. Brawo Waltz, po raz kolejny pokazała swoje "kompetencje"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX