Miejsce 2. Zieleniec

Fot. materiały prasowe Travelist.pl

Fot. materiały prasowe Travelist.pl Fot. materiały prasowe Travelist.pl

Podziel się

Miejsce 2. Zieleniec

Największy z ośrodków narciarskich w Kotlinie Kłodzkiej (i w całych polskich Sudetach) wyróżnia się przede wszystkim unikalnym jak na polskie realia mikroklimatem, do złudzenia przypominającym alpejski. Jeśli dodamy do tego wyjątkowo rozbudowaną infrastrukturę - ponad 20 wyciągów połączonych w spójny system umożliwiający wielogodzinne szusowanie bez odpinania nart - oraz fakt, że większość hoteli i pensjonatów położonych jest tuż przy stokach, trudno oprzeć się zimowej pokusie. A do tego dochodzą wyjątkowe nowości zaplanowane na sezon 2014/15. Przede wszystkim otwarcie unikalnej w skali kraju kolejki Skyway Express, którą będzie można podróżować zarówno na 6-osobowym krzesełku, jak i w gondoli - również w wersji VIP z cateringiem. Wraz z wyciągiem pojawią się aż 3 nowe trasy, a co najważniejsze na wszystkie zielenieckie atrakcje obowiązuje odtąd wspólny skipass.

Liczba wyciągów: 24 (kolej krzesełkowo-gondolowa, 3 krzesełkowe, 1 orczykowy, 16 talerzykowych, 3 taśmowe)

Łączna długość tras: 21 km

Karnet 1-dniowy: 95 zł/os

 

Zaplanuj ferie zimowe i oszczędzaj do -72%, sprawdź! >>

Wszystkie zdjęcia
Komentarze (39)
Dokąd na narty w polskie góry? Ranking ośrodków narciarskich 2015
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: gb

  Oceniono 58 razy 54

  "Najpopularniejszy ośrodek na Podhalu z każdym kolejnym sezonem dostarcza nowych dowodów na to, że można w Polsce stworzyć supernowoczesny, przyjazny całej rodzinie ośrodek na miarę najlepszych wzorców z Austrii czy Francji."

  Łączna długość tras: 15 km - troche poniosło kolege redaktora...

 • kaaarooll

  Oceniono 59 razy 47

  "Wszystkie są też naśnieżane, oświetlone, a nawet posiadają nagłośnienie, dzięki czemu jazda staje się zdecydowanie przyjemniejsza. "

  W szczegolnosci jak z tych glosnikow napie**ala jakies rmf maxx, eska albo innych syf...

 • gaz-wegaz

  Oceniono 34 razy 18

  A ja wam powiem: jeżeli tylko jest śnieg, zamieńcie zjazdówki na biegówki albo - jeszcze lepiej - na skitoury i udajcie się tam, gdzie was oczy poniosą. Bez tłoku, bez hałasu bez stania w korkach do ośrodków (Zieleniec....). A za to z piękną przyrodą dookoła i świętym spokojem :)
  Zjazdówki? Nie, dziękuję.

 • Pani Janina

  Oceniono 51 razy 13

  jak najdalej od polskich stoków!!
  Drogo, mało tras, śniegu jak na lekarstwo, zero skomunikowania... Doliczyć tylko koszty transportu i jechać w Alpy, to jest dopiero narciarstwo!
  Dziwię się, że w dobie Internetu, gdy wszystko się rezerwuje na polskich stronach w domu, a jedyną trudność stanowi zakup ski-passa i meldunek w hotelu (ale to dosłownie kilka zwrotów po angielsku), ktokolwiek jeszcze jeździ do Polski na narty...

 • raor68

  Oceniono 31 razy 11

  umieszczenie Bialki i Zielenca na pierwszych miejscach uwazam za znakomity zart noworoczny, no chyba ze to ranking warszawski, a to przepraszam...

 • Gość: buju

  Oceniono 23 razy 9

  Zieleniec - 2-gie miejsce... buahahhahahah
  mikroklimat alpejski, tia, jasne,,, i te wyciągi po 500m
  a pensjonatów i hoteli - całe 3
  śmiechna sali......

 • Gość: adas

  Oceniono 9 razy 9

  "Po nowoczesnej 4-osobowej kolejce krzesełkowej "Kamienna-Solisko" właśnie otwarto kolejną, którą wjedziemy z popularnego Jontka aż na Buczynkę." - ale tej kolejki w Korbielowo chyba nie otwarto...

 • walenty_kowadlo

  Oceniono 6 razy 4

  Wyjazd na narty do jakiegokolwiek polskiego ośrodka narciarskiego jest objawem masochizmu lub obłędu. Warunki słabe, tras mało, tłok do wyciągów, ceny z kosmosu ale za to wieczorem można się nawdychać dymu z palonych w piecach plastikowych butelek, opon i innych śmieci. Dziękuję bardzo, taki "wypoczynek" mnie nie interesuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX