Taksówki w Warszawie są zbyt drogie? Porównujemy ceny z innymi miastami [BIQPIN]

Ile zapłacimy za taksówkę w Warszawie, Gdańsku, Frankfurcie czy Lizbonie? Sprawdziliśmy ceny w kilkunastu miastach w Europie.

W zestawieniu podana została opłata początkowa i cena za kilometr przejechany taksówką w popularnych wśród Polaków kierunkach wyjazdowych. Okazuje się, że średnia cena przejazdu taksówką w miastach w Polsce jest tańsza niż w krajach Europy Zachodniej.

Najdroższe taksówki jeżdżą w Oslo, przeliczając korony na złotówki okazuje się, że sama tylko opłata początkowa wynosi tam ponad 45 złotych. Natomiast w Polsce średnia opłata początkowa wynosi 8 złotych. Podane ceny są orientacyjne według średniego kursu z dnia 17 marca 2016 r. Dane pochodzą z serwisu numbeo.com.

Komentarze (3)
Taksówki w Warszawie są zbyt drogie? Porównujemy ceny z innymi miastami [BIQPIN]
Zaloguj się lub komentuj jako gość
 • Gość: maciejzzadupia

  Oceniono 17 razy 17

  hej, no - jedno pytanie: jak cena może być tańsza?????????????? cena może być niższa, a taksówka tańsza!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nieuki do szkoły........... cenisz dobre dziennikarstwo??

 • praca3d

  Oceniono 8 razy 8

  a zarobki też porównacie przy okazji? siłę nabywczą może też? ludzie słabej wiary i tańszej ceny - zatrudnijcie proszę studentów np. ochrony środowiska, bo ci z dziennikarstwa mają problemy z pisaniem.

 • Marcin M

  Oceniono 3 razy 3

  W zestawieniu brakuje jeszcze informacji o zarobkach ale nie w Euro a po przeliczeniu na złotówki. Wtedy opłaty w Polsce na tle innych krajów już nie wypadną tak ładnie i kolorowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX